Slunce, zámecký park, espresso na zahrádce zdejší kavárny… Zatímco pro většinu lidí je cesta do Lednice spojená s příjemnými zážitky, fotbalové celky z okolí si tady mohou být jisté zcela jiným zážitkem: ofenzivním náporem domácího týmu pelášejícího za titulem 1. A třídy skupiny B. „Těžíme především z velice kvalitní zimní přípravy, která by splňovala parametry vyšších soutěží. I díky této dřině se nám podařilo stmelit tým, kdy jsme podporovali jeden druhého, zejména během tvrdých tréninků. Získali jsme pevné jádro,“ pochvaluje si lednický střelec Miroslav Fobl.

Tým z turistické bašty využívá slabšího období Hroznové Lhoty, která z čela soutěže spadla po třízápasové sérii bez plného bodového zisku. Navíc prohrála i teď o víkendu. Naopak Ledničtí na jaře ztratili pouze dvakrát a v minulých duelech se prostříleli k vysokým výhrám: Kyjov dostal pětku, Velká nad Veličkou stejně jako Rohatec šestku. Lednické táhnou střelci Tomáš Pálka s Miroslavem Foblem. Dohromady soupeřům nasázeli už pětatřicet gólů.

O boj o postup do krajského přeboru se na jaře přihlásily také Ratíškovice. Triumvirát nejsilnějších celků si to ve zbytku jara rozdá o místenku do nejvyšší soutěže na jižní Moravě. „Postoupit chceme, a proto budeme bojovat až do konce,“ přislíbil šéf ratíškovického Baníku Petr Koplík.

Kde se ale o proniknutí do dalšího fotbalového patra nemluví, je kabina momentálně největšího adepta – Lednice. „Téma postupu je tabu,“ říká útočník Fobl. A pokračuje: „Jediné, nač se soustředíme, je titul. To je náš hlavní cíl. Případný postup můžeme řešit až tehdy, budeme-li na prvním místě po konci sezony.“

Pakliže si nejsilnější celky udrží formu i nadále, 1.A třídu skupinu B čeká vrchol počátkem června. Tehdy se na trávníku střetnou Ratíškovičtí s Lednicí a o týden později tým z Břeclavska přivítá třetího do party, Hroznovou Lhotu. „Rozhodnou drobnostia hlavně psychická odolnost. Jsme velice dobře fyzicky připraveni. Troufám si tvrdit, že to dokážeme přetavit ve výborný výkon, který bude k poražení těchto týmů potřeba,“ dodal střelec Fobl.

Zbývá jediné. Ukázat to s kopačkami na nohou.