Když fotbalista z Břeclavska v rodných Tvrdonicích poprvé kopl do balonu, budoucí dlouholetou brankářskou stálici ještě veřejnost příliš neznala. „Nikdo si mě nedobíral, protože jeho kariéra byla v začátcích. Spoluhráči si ze mě stříleli až později. Pamatuju si, že jsem jednou v přátelském turnaji mezi čtyřmi obcemi neměli brankáře, šel jsem chytat. Turnaj jsme vyhráli a tenkrát jsem čelil narážkám nejvíc, ale všechno bylo ve srandě,“ vzpomněl fotbalista, jenž začínal jako obránce a kariéru zakončil jako útočník.

Zatímco jeho jmenovec sklidil slávu v prestižní Premier League, devětatřicetiletý odchovanec Tvrdonic hrál v tamním Sokolu nejvýš krajskou I. A třídu. „Nejkrásnější zážitek pro mě byl vstřelený hattrick, který nám zařídil postup do I. B třídy. Bohužel kariéru mi ukončilo před dvěma lety zranění, kdy mi praskl meniskus a musel jsem na operaci. Při ní navíc zjistili, že mám téměř přetržený křížový vaz,“ vysvětlil Čech důvod ukončení aktivní činnosti.

Fotbalisté Vnorov (v červeném) přezimují na třetím místě B skupiny I. A třídy.
Tři postupy za sebou? I. A třídu jdeme vyhrát, ale jaro bude jiné, zní ze Vnorov

Přestože svůj veškerý čas tráví v rodinném vinařství, které zdědil v roce 2011 po svém otci, fotbal nadále sleduje. „Jsem velký fanoušek Arsenalu. Nevzhlížel jsem Čechovi kvůli tomu, že máme stejné jméno, ale začal jsem ho víc protěžovat až po přestupu do Arsenalu,“ přiznal bývalý hráč Tvrdonic a Kostic.

Shodu jmen se slavným brankářem využil jen k drobným vtípkům. „Když jsem se omlouval z tréninku nebo zápasu, podepsal jsem se v té době jako Čech Petr – FC Chelsea. Ale všichni to s humorem brali,“ usmál se.

Fotbalisté Rohatce (v modrém) přezimují na čtvrtém místě B skupiny I. A třídy.
Fotbalisté Rohatce jsou s podzimem spokojení. Jüstel je rozdílový hráč, ví kouč

Podle průzkumu Deníku čítá databáze fotbalové asociace 78 fotbalistů se jménem Petr Čech, z toho 18 má stále aktivní registraci. „To jsem vůbec netušil, ani jsem na žádného na hřišti nenarazil. Vzhledem k tomu, že na vesnici nejsou na dresech jména, diváci nebo soupeří ani neví, že jsem Čech. Proto o dalším jmenovci nevím,“ dodal fotbalista z Břeclavska, který svého slavného jmenovce nikdy naživo neviděl.