Ten se vydal na první trenérské angažmá mimo Brno. „Devět let jsem byl ve Startu u mládeže a k tomu trénoval s Milanem Frimmelem muže. Ještě předtím jsem působil v Bystrci,“ prozradil nový kormidelník.

Po odchodu z třetiligového klubu nezůstal dlouho bez práce. „Po tom, co jsem skončil ve Startu, mě oslovili funkcionáři Krumvíře. Nad nabídkou jsem dlouho nepřemýšlel, domluvili jsme se docela rychle,“ přiznal Toman.

Michal Škrabko skončil na lavičce fotbalistů Krumvíře
Škrabko končí na lavičce Krumvíře. S novým koučem přichází zvučné posily

Z minulosti si pamatuje atmosféru, kterou při zápasech krumvířští příznivci vytváří. „Líbí se mi vize, jak v Krumvíři chtějí dělat fotbal. Vybavuju si, že je v Krumvíři bouřlivější prostředí, určitě chceme hrát pěkný fotbal především pro diváky, kteří tým vždycky ženou,“ tvrdil.

Jaké ambice má pro jarní část? „Když se bude říkat, že Krumvíř hraje dobrý fotbal, budu spokojený. Samozřejmě si přeju, abychom byli i co nejvýš v tabulce,“ doplnil Toman.

K tomu mají pomoct i dvě nové tváře z brněnského Startu, Martin Pařízek a Dominik Havlín. „Posílení nebylo mou podmínkou. Na druhou stranu víme, že kádr byl úzký, a když se naskytli tito dva hráči, udělali jsme maximum, aby přestoupili do Krumvíře. Osobní známost s kluky z předchozího angažmá ve Startu byla určitě výhoda,“ netajil.

Ve Valticích se v sobotu uskutečnil halový turnaj fotbalových rozhodčích.
PODÍVEJTE SE: Valtický turnaj ovládli sudí z Hodonínska. Břeclav skončila druhá

Trenér musí vyluštit rébus, jak poskládat útočnou formaci. Krumvíř v posledních sezonách těžil ze sehraného ofenzivního dua Přichystal-Ondroušek, kterému přišla v podobě Havlína silná konkurence. „Ještě je brzo, ale sezona je dost dlouhá. Posty musíme mít zdvojené,“ nechtěl Toman předbíhat.

S Havlínem nového kouče pojí i jejich další vzájemné angažmá ve futsalovém prvoligovém celku Žabinští Vlci Brno, v němž oba figurují. Komplikace pro chod krumvířského klubu to však podle slov trenéra není. „Všechno je o domluvě. Navíc se jedná jen o měsíc, kdy se obě soutěže prolínají. Ale nic se nekryje, každý tým má zápasy v jiných dnech,“ vysvětlil stratég.

Fotbalisté Vnorov (v červeném) zahájili zimní přípravu.
Vnorovy zahájily přípravu beze změn. V generálce vyzvou Šardice

Toho čeká v úterý první trénink s krumvířským mužstvem, na němž přivítá i několik hráčů, s nimiž v minulosti spolupracoval. „Osobně znám Ondřeje Přichystala, Davida Michnu a Luboše Košulič, které jsem dřív trénoval. Navíc už jsem stihl projít videa ze zápasů, o mužstvu mám představu,“ uzavřel Toman.


Načítám tabulku ...