Rousínov prohrál i s druhým nováčkem. Krumvíř rozhodl gólem v poslední minutě

Rousínov - Ani s druhým nováčkem v rozehraném novém ročníku krajského přeboru fotbalisté Tatranu Rousínov neuspěli. Tentokrát to ale bylo horší. Zatímco z brněnské Lesné se body asi moc vozit nebudou, Tatran tam se Startem prohrál 0:4 , tak na domácím trávníku je porážka 1:2 s Krumvířem velmi bolestivá.

18.8.2018

Ve druhém kole krajského přeboru prohráli fotbalisté Tatranu Rousínov (zelené dresy) doma se Sokolem Krumvíř 1:2.Foto: Deník / Zdeněk Vlach

Tím spíš, že v remízovém utkání se závěru Tatran prodřel k vedení 1:0. Bohužel potrestané hrubé chyby jednotlivců v poslední desetiminutovce a dokonce v poslední minutě srazily domácí do kolen. „My jsme byli sami sobě soupeřem. V první půlce jsme jim třikrát namazali do gólových situací. A o závěru ani nemluvím. Při naší standardce to nakopnem na prvního hráče a oni z brejku dají gól na 2:1,“ ulevil si po zápase zklamaný trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Přitom utkání pro Rousínov začalo nadějně. Do gólové šance se dostal jako první. Michal Honek šel na branku hostů z pravé strany a sám mohl zakončovat. Jenže přihrávkou hledal Zdeňka Kuklínka, kterému obránci míč v souboji na tělo vypíchli. Penaltu si domácí na rozhodčím nevymodlili. Pak měl ještě hostující brankář Adam Doležal hodně práce s dělovkou Miloše Žočka z pětadvaceti metrů, ale to už se karta začala obracet.

Ve druhé části prvního poločasu byli hosté jasně lepší a měli několik šancí na to, aby šli do vedení a možná i zápas rozhodli. Pavel Hoša nastřelil tyčku a dvakrát hostující útočníky vychytal Milan Řepka.

I nástup do druhé části měli lepší Rousínovští. Křížná hlavička Eduarda Zezuly těsně minula protější šibenici, Kuklínek pak rozvlnil jen boční síť a Žočkův lob na poslední chvíli postrčil na roh gólman Doležal. Vedení asi přišlo zákonitě a zaslouženě. Tomáš Horváth sebral hostům rozehrávku před jejich pokutovým územím, doprava vysunul Tomáše Buršíka a po jeho přihrávce už byla před Kuklínkem na malém vápně jen prázdná branka. „V té chvíli mně samozřejmě nebylo nejlíp. Když jste nováček v soutěži a první zápas doma prohrajete 0:1, pak ve druhém máte šance a těsně před koncem dostanete gól, tak to není jednoduché. Ale nakonec jsme to zvládli,“ přiznal své pocity po inkasovaném gólu trenér hostů Michal Škrabko.

Tatran Rousínov – Sokol Krumvíř 1:2
Poločas: 0:0. Branky: 72. Kuklínek – 82. Tomáš Ondroušek, 90. Kmeť. Rozhodčí: Chabiča – Vrbka, Malimánek. DS: Linhart. ŽK: Buršík – Luskač, Hoša, Ondroušek. Diváků: 240.
Rousínov: Řepka – Zezula, Cigánek (60. Horváth), Mrnuštík, Procházka (89. Macháček) – Honek, Rozehnal, Buršík, Žoček, Kuklínek – Novotný (69. Legner). Trenér: Tomáš Kovanda.
Krumvíř: Doležal – O. Luskač, Zvonič, Adamec (30. Svoboda), Mokrý – Rozkydal (66. Zvonič), Hoša, Michna, Kmeť – Kobylka (79. Charvát), T. Ondroušek (90. D. Ondroušek). Trenér: Michal Škrabko.

To, proč se pak zápas zase otočil na stranu jeho týmu, přesně vystihli po utkání oba trenéři. „Oni šli za vítězstvím, my ne,“ konstatoval Kovanda. „I po vyrovnání jsme chtěli vyhrát, nezatáhli jsme to a opravdu se nám to podařilo,“ usmíval se Škrabko.

Domácí k obratu ovšem vydatně přispěli. V 82. minutě se nechal obrat o balón obránce Lukáš Procházka a zakončení Tomáše Ondrouška falšovanou placírkou k tyči bylo mazacké.

Poslední minutu už popsal Kovanda. Stačí dodat, že zkamenělá domácí obrana jen sledovala pomalý centr z pravé strany, a jak Martin Kmeň v malém vápně dotláčí míč do sítě. „Pro Krumvíř je to historické první vítězství v krajském přeboru. A hodně sladké. Když to otočíte v posledních minutách, tak je to určitě cennější, než když vyhrajete 5:0 po velké převaze,“ dodal trenér hostů, který pochválil Pavla Hošu za to, jak „zaskočil“ na místě stopera.

„Krumvíř nás ničím nepřekvapil, ale v první půlce byl lepší. Vyjma Honkovy šance nás prakticky k ničenu nepustil a po našich chybách měl nějaké tutovky. Druhý poločas byl z naší strany dobrý, dokonce si myslím, že nejlepší z poslední doby. Bohužel jsme hostům zase nabídly šance a oni je na rozdíl od prvního poločasu už využili,“ dodal k hodnocení zápasu Kovanda.

Autor: Zdeněk Vlach

18.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 27 000 Kč Zámečníci strojů ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 11.5.2018 - správná, bezchybná obsluha zařízení a dohled na chod zařízení výrobny a procesu stáčení surovin, samostatné rozhodování v případě složitých technologických operací a procesů, spolupráce s údržbou, péče o stroje a zařízení, odpovědnost za dodržování výrobních postupů dle pracovních instrukcí, bezpečnostních a požárních předpisů, za pořádek na pracovišti, kontrola správného chodu zařízení a kvality, plnění ostatních úkolů dle příkazu nadřízených pracovníků. KONTAKT: zaslat životopis přes web. stránky https://web.fosfa.cz/kariera-a-osobni-rozvoj/poslete-nam-svuj-zivotopis/, Místo výkonu práce: Břeclav - Poštorná. Pracoviště: Fosfa a.s., Hraniční, č.p. 268, 691 41 Břeclav 4. Informace: Jitka Hubáčková, +420 519 306 245. Obchod - Obchod Nákupčí 40 000 Kč Nákupčí MEZINÁRODNÍ NÁKUPČÍ JUNIOR. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 17.9.2018 - řízení procesu nákupu surovin a materiálů, získávání, analýze a využití informací o trzích, identifikace alternativních zdrojů surovin a materiálů, výběru a budování silných partnerských vztahů s dodavateli, spolupráci při inovacích a vývoji nových produktů, profesionální reprezentaci společnosti. SŠ, znalost AJ (B2). KONTAKT: zaslat životopis přes web. stránky http://web.fosfa.cz/cs/lide/kariera/vlozit-zivotopis, Místo výkonu práce: Břeclav - Poštorná. Pracoviště: Fosfa a.s., Hraniční, č.p. 268, 691 41 Břeclav 4. Informace: Fosfa a.s, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Pomocní skladníci Pomocní skladníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: První kontakt: telefonicky , , Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou., , Místo výkonu práce: Průmyslová 1508, Pohořelice, okr. Brno-venkov. Pracoviště: Start insurance s.r.o. - 01, Průmyslová, č.p. 1508, 691 23 Pohořelice. Informace: Petra Polkorabová, +420 773 575 730. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 25 000 Kč Mechanici a opraváři nákladních automobilů OPRAVÁŘ SILNIČNÍCH MOTOROVÝCH VOZIDEL. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 12.9.2018 - opravy nákladních vozidel a autobusů. Vyučen v oboru automechanik nebo osvědčení o profesní kvalifikaci "Mechanik nákladních vozidel a autobusů" (kód: 37.3.5.3), praxe výhodou, ŘP min. sk. B, sk. C, CE výhodou, trestní bezúhonnost. KONTAKT: Hyklová Saskia Ing., tel.: 731 606 205, hyklova@bors.cz, Místo výkonu práce: Břeclav. Pracoviště: Bors servis s.r.o., Bratislavská, č.p. 2284, 690 02 Břeclav 2. Informace: Saskia Hyklová, +420 731 606 205.

Lvi v krajské premiéře podlehli v prodloužení nováčkovi z Březiny

Břeclav smetla Velkou Bíteš

Občerstvení u fotbalu? V Břeclavi klobása, v Křižanovicích uzené maso

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.