Ten však šesté místo nijak nepřeceňuje. "Soutěž je hodně vyrovnaná, když dvakrát vyhrajete poskočíte o čtyři místa, zejména střed tabulky je extrémně vyrovnaný. Nepamatuju si žádný ročník, který by byl takto vyvážený," přiznal lodivod.

Podle něj nemá aktuální ročník jasného aspiranta na postup. "Na hřišti první rezervy Líšně jsme sahali po bodech, odehráli jsme tam velmi dobré utkání. Bohužel jsme v poslední minutě neproměnili penaltu a prohráli 0:1. Čekal jsem od lídra soutěže mnohem víc. Ani druhé Boskovice nás nepřehrály, remizovali jsme tam 2:2. V letošním ročníku podle mě není žádný vyložený favorit," tvrdil Škrabko.

Fotbalisté Mutěnic (v zeleném) v utkání s Lednicí.
Mutěnice nakopla trenérská změna. O kterého hráče má zájem druholigová Líšeň?

Zatímco se silnějšími týmy jeho svěřenci obstáli, v domácím prostředí se dvakrát nevypořádali s rolí favorita. "Nezvládli jsme domácí zápasy s Lednicí a Ratíškovicemi (prohry 0:1 a 1:2 - pozn. red.), nebyli jsme zřejmě dobře připravení. Ty body nám v tabulce chybí, ale zase jsme vyhráli 1:0 s Rousínovem, přestože byl soupeř v zápase daleko lepší," uznal zkušený stratég.

Obrany protivníků na podzim trápilo vyhlášené útočné duo Tomáš Ondroušek - Ondřej Přichystal. Druhý jmenovaný přišel v létě z brněnské Sparty. "Pár zápasů trvalo, než se kluci sehráli, pak to bylo velmi dobré. Především Ondroušek hrál ve skvělé formě a dával branky. Bohužel soupeři ho pak vehementně bránili a nedokázal se prosadit, ale alespoň otvíral prostor pro Přichystala, jemuž vyšel zase závěr soutěže. Ale ani Tomáš nehrál špatně, jen už nebyl v komfortní situaci. V každém zápase na něj soupeři nasadili osobku, měl to hodně těžké," omlouval Škrabko menší produktivitu svého forvarda.

Gól Tomáše Ondrouška do sítě Svratky Brno

Zdroj: Kryštof Neduchal

V podzimní části oba kanonýři zaznamenali šest branek. "Čekal jsem, že oba budou na vyšším čísle. Nicméně musím přiznat, že nás opravdu táhli a v soutěži patří k nejlepším útočníkům," pravil trenér.

Fotbalisté Ratíškovic (v modrém) v duelu s Moravskou Slavií.
Ratíškovicím chybí vstřelené branky. Musíme se vyhnout sestupu, nabádá Zemánek

V zimní přestávce se krumvířský kádr příliš nezmění. "Nevím o nikom, kdo by měl skončit. Naopak pracujeme na příchodech, sháníme hráče do obrané a záložní řady," prozradil Škrabko.

Fanoušci celku z Břeclavska se mají v jarní části na co těšit. Krumvíř bude všech pět týmů, které jsou v tabulce před ním, hostit na domácím hřišti. "Uvidíme, zda to bude pro nás výhoda, ale věřím, že uspějeme," dodal šéf lavičky.


Načítám tabulku ...