Přestože podzim předčil jeho očekávání, zkušený trenér výsledky nepřeceňuje. „Ve spoustě zápasů jsme měli štěstí. Zvládli jsme vyrovnané zápasy, v nichž jsme mohli několikrát inkasovat, naopak sami jsme se štěstím skórovali. To nám třeba v předchozích sezonách chybělo,“ líčil.

Celek z Břeclavska v létě přišel o několik hráčů základní sestavy a mužstvo posílil pouze dorostenci. „Zapojili jsme do mužstva několik mladých hráčů, ze začátku sezony nás navíc trápila marodka. Po úvodních třech kolech (dvě porážky, jedna výhra – pozn. red.) jsme si říkali, že nás opravdu čeká boj o záchranu,“ vzpomněl Škrabko na pomalejší rozjezd.

Fotbalisté Krumvíře (ve žlutém) remizovali 1:1 v Mutěnicích.
OBRAZEM: Mutěnice obraly rozjetý Krumvíř. Diváci debatovali o gólu Ondrouška

V následujících sedmi duelech už jeho svěřenci ani jednou neprohráli a atakovali čelo soutěže. „Chytli jsme sérii výher, která nás nastartovala. Hráči si začali věřit, byli v laufu, pak si na hřišti víc dovolili,“ všiml si lodivod.

Krumvíři se paradoxně dařilo lépe než v jarní části, kdy po zimním posílení vyhlásil útok na první pětku a skončil sedmý. „Ušili jsme si na sebe bič. Chtěli jsme do první pětky, ale soupeři na nás byli lépe připravení. Nehráli s námi tak otevřený fotbal jako nyní na podzim,“ vysvětlil Škrabko.

Podle něj se na podzim sešlo několik věcí. „Dařilo se Tomáši Ondrouškovi, který dal deset branek. Podařilo se nám zapracovat do týmu i šestnáctiletého Radima Němečka, který odehrál za áčko celý podzim a dal tři branky. Zápas od zápasu byl lepší, rozhodně je velký příslib do budoucna,“ tvrdil.

Mladé naděje doplnili nadstandardními výkony i nejstarší mazáci. „Fantasticky hráli i hráči, kteří jsou na sklonku kariéry. Lukáš Kobylka a Pavel Hoša i ve svých letech potvrzují, že na krajský přebor mají,“ zdůraznil Škrabko.

Ten se bude i po zimní přestávce spoléhat na stávající kádr. „Samozřejmě chceme posílil o dva, tři hráče, ale situace na vesnicích není jednoduchá. Když sháníme hráče, do Krumvíře se nikomu moc nechce. Nemáme tu podmínky, jako jsou v Kuřimi nebo u našich dalších konkurentů,“ prozradil.

Petr Zemánek na lavičce rodných Ratíškovic.
Exligista i kouč vytrvalec. Zemánek oslavil padesátku: V Ratíškovicích jsem doma

Klub tak půjde cestou dalšího omlazování z vlastních zdrojů. „Bodů máme dost, takže se nemusíme zapojení dalších dorostenců bát. Cíl, který jsme chtěli, máme víceméně splněný, můžeme tedy pokračovat v obměňování kádru, i když jsme si vědomi velkého skoku z mládežnické kategorie do mužského krajského přeboru. Ale nebojíme se toho,“ dodal Škrabko.


Načítám tabulku ...