Pro Baník to mohlo být ještě veselejší, protože v posledním kole mohl místo remízy 1:1 vézt z Milotic všechny tři body. Vyrovnávající branku inkasoval v 88. minutě. „Remíza byla nakonec asi zasloužená, ale samozřejmě nás to mrzí, když jsme většinu zápasu vedli," přiznal ratíškovický trenér Petr Zemánek.

Proti jeho svěřencům nastoupí aktuální lídr Moravan Lednice, který o víkendu také nesehrál úplně jednoduchý zápas, když porazil vyškovskou rezervu těsně 2:1. „Soupeř hrál pomalu, čemuž jsme se postupně přizpůsobili, a tak utkání nemělo valnou úroveň. Nervozita jako by našim hráčům svazovala nohy," uvedl na klubovém webu trenér Milan Volf.

Utkání bude zajímavé i z pohledu souboje kanonýrů, kteří usilují o korunu krále střelců. Na domácí straně to bude šestnáctigólový Jakub Bábíček, u hostů pak úderné duo Tomáš Pálka a Miroslav Fóbl, které má shodně ještě o tři přesné trefy víc. Právě Fóbl byl jediným střelcem podzimního vzájemného duelu, který vyhrál Moravan na domácí půdě 2:0.

Šlágr víkendu se hraje na ratíškovickém trávníku v sobotu od 16.30 hodin, řídit ho bude rozhodčí Marek Malimánek z Podolí.