Největší ztrátou pro Sokol je odchod kapitána Luana Mustafy do divizní Břeclavi, kde uspěl na testech. „Luan byl náš klíčový hráč, jeho odchod budeme muset nahradit. Nebude to ale jednoduché,“ věděl dobře trenér.

Kromě jedenadvacetiletého záložníka Tvrdonice nepočítají ani s Tomášem Jiravou, který se vrátil do Lanžhota, Davidem Rebendou, Stanislavem Rehákem, Milanem Vališem.

Břeclavští fotbalisté (v černém) porazili 5:0 Pohořelice.
OBRAZEM: Břeclav deklasovala Krumvíř i Pohořelice. Vidím zlepšení, říká Víšek

Kvůli studijním povinnostem přerušil aktivní kariéru nadějný Adam Pecha. Na jaře budou scházet i dlouhodobě zranění Jakub Cintula s Davidem Kocákem.

Na začátku zimní přípravy se v celku z Břeclavska hlásily nové posily. „Udělali jsme čtyři kluky ze Slovenska a jednoho gólmana,“ pravil David.

Branislava Tomana, Ondřeje Sekáče, bratry Dominika a Martina Zemánkovy možná doplní i zkušený Miroslav Mihál. „Hrál v Lanžhotě, aktuálně trénuje mládež v Interu Bratislava. I když už má roky, na pozici stopera potřebujeme zkušenost,“ netajil stratég.

Fotbalový záložník Michal Macháček (v černém) bojuje o místo v MSK Břeclav.
Macháček se skoku z I. B třídy do divize nebojí. Kdy se rozhodne?

Ten navíc počítá i s další novou posilou. „S panem Hrabalem z Břeclavi (předseda MSK – pozn. red.) jsme se dohodli, že nám po zúžení kádru pošlou za Mustafu hráčskou náhradu,“ prozradil David.

Jeho svěřenci zatím odehráli v přípravě jen jedno utkání, v němž podlehli 0:5 Dubňanům. „Už měsíc trénujeme, ale odehráli jsme bohužel jen jeden zápas, navíc nás bylo málo. Sháněli jsme hráče, abychom ho nemuseli odvolat,“ mrzelo kormidelníka.

Fotbalisté Uherského Brodu (červené dresy) podlehli na umělé trávě na Lapači diviznímu Lanžhotu 0:1.
Lanžhot zvítězil v Uherském Brodě, deštivý duel rozhodl Balážik

Další duely čekají Tvrdonice na soustředění, na které odjíždí v posledním únorovém týdnu. „Standardně jezdíme do Ústí nad Orlicí, odkud pocházím. Odehrajeme tam několik zápasů, po návratu ještě stihneme doma generálku,“ podotkl David.

S jakými ambicemi vstoupí Sokol do jarní části? „Chtěl bych stabilizovat kádr, potřebujeme stmelit mančaft a sehrát se. V posledních zápasech podzimu nám chyběli hráči, proto jsme propadli. Když mužstvo stabilizujeme, příští sezonu se můžeme porvat,“ hlásil lodivod.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...