Podle něj jsou důvodem viditelného zlepšení letní příchody nových posil. "Pomohlo nám zkvalitnění kádru. Rok Mohorko hrál v minulosti druhou ligu na Slovensku, ale nějakou dobu fotbal nehrál. Zapadl dobře do kabiny a po dvou zápasech patřil mezi největší opory mužstva," přiznal trenér.

Třiadvacetiletý fotbalista měl podle původní dohody odehrát podzimní část ve Velkých Bílovicích a do zimní přípravy se měl zapojit v divizním Lanžhotě. "Rok má na Slovensku rozjeté podnikání, nemá čas na tréninkové dávky v Lanžhotě. Podle jeho slov je v Bílovicích spokojen a nemá důvod měnit angažmá. Jsme dohodnutí, že u nás bude pokračovat," netajil Kovář.

Bývalý fotbalista Tvrdonic Petr Čech.
Předpověděl přestup do Arsenalu. V bráně byl Čech z Tvrdonic jen záskok

Realizační tým byl spokojen i s výkony mladého ukrajinského fotbalisty Oleha Dyshuka, jenž v létě přišel z Kuřimi. "Měli jsme problémy ho zařadit do sestavy. Ale v závěru nastupoval vepředu, kde byl nejvíc platný. Na křídlech měl návyky z mládežnického fotbalu a ztrácel balony, ale v útoku nám pomáhá. Potřebuje pro své pohybové přednosti dostatek prostoru," vysvětlil bílovický lodivod.

Ten v zimním přestupovém okně přivítá další nové tváře. "Stoprocentně se k nám připojí z Podivína Adam Pavka a Martin Pešl. Oba u nás už v minulosti hráli, jedná se levého beka a útočníka. O dalším mladém hráči, který nemá ve vyšší soutěži větší vytížení, stále jednáme," uvedl Kovář, jenž bude v jarní části nejspíš postrádat pouze asistenta Radomíra Kaizara, který dostal nabídku role hlavního kouče v jiném klubu.

Fotbalisté Milotic (v zelených dresech) přezimují na předposledním místě B skupiny I. A třídy.
Milotice čeká tvrdý boj o záchranu. Chybí nám střelec, přiznává Bidmon

Přestože se Velké Bílovice nacházejí na špičce tabulky, postupové cíle v této sezoně nemají. "Respektujeme sílu Kozojídek, v naší soutěži nemají co dělat. Na devětadevadesát procent postoupí, kvalitou jsou úplně někde jinde. Podobně vnímám i Šardice. Remizovali jsme s nimi 1:1, ale v podstatě jsme si ani nekopli. Vyhrát jsme si rozhodně nezasloužili. Myslím, že se v jarní části budeme rvát o třetí místo," předpověděl zkušený stratég.

V dlouhodobější koncepci klubu však postup figuruje. "Bavili jsme se s vedením, že bychom rádi postoupili v horizontu dvou tří let. Teď na to rozhodně netlačíme," dodal.


Načítám tabulku …