Domácí nastoupili do utkání odhodlaně s přáním odčinit dvě předchozí porážky s Lednicí a rezervou Líšně. „Domácí měli víc šancí, hráli dobře po stranách a fungoval jim rychlý přechod do útoku. Zatímco Krumvíř chtěl od začátku vyhrát, my jsme si přijeli pouze zahrát fotbal,“ netajil hostující kouč David Kříž.

Územní převahu využil Krumvíř ve 25. minutě, kdy otevřel skóre utkání Štěpán Rozkydal. O osm minut později dostal míč za záda bezmocného gólmana Ondřej Přichystal a domácí vedli 2:0. „Dovolili jsme domácím hrát. Byli rychlejší, důraznější a lépe předvídali jednotlivé situace. Na útočné duo Přichystal-Ondroušek jsme se připravovali, víme, že jsou velmi kvalitní hráči. Oba to v utkání potvrdili, kdyby Tom Ondroušek ještě lépe vyřešil některé brankové situace, mohlo být skóre ještě horší,“ přiznal hostující lodivod.

Tomáš Hořava (v bílém) střelecky táhne Radějov.
Hořava je trenér žáčků, dává góly v pralese a vzkazuje: Plzeň má svoji tvář

Jestli někdo očekával, že budou v druhém dějství domácí bránit dvoubrankové vedení, ten se mýlil. Krumvíř pokračoval v aktivním výkonu a soupeře nepustil na dostřel brány. „Poločasový výsledek 2:0 je vždycky ošidný. Je to pak o tom, kdo dá v druhé půli jako první gól. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, ale máme ofenzivně laděné mužstvo, které není nachystané na defenzivní fotbal. Snažili jsme se třetí brankou rozhodnout zápas. Myslím, že jsme hru kontrolovali,“ pravil spokojeně Škrabko.

Zdroj: Kryštof Neduchal

Třetího zásahu se Krumvířští dočkali v 81. minutě, kdy si na centr naskočil kanonýr Tomáš Ondroušek a tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi šanci. Domácí kouč následně stáhl ze hřiště zkušené hráče, což se mu málem vymstilo. Svratka snížila zásluhou střídajícího Tomáše Vavery a v 91. minutě zaskočil domácího brankáře dalekonosnou střelou Ondřej Šedivý. Domácí pak vysvobodil závěrečný hvizd píšťalky sudího. „Konec ovlivnilo pět střídání, kdy jsme na hřiště poslali dorostence nebo hráče širšího kádru. Pokud bychom vedli o gól, do sestavy bych tolik nesahal. Samozřejmě mě inkasované branky mrzí, ale ve finále je jedno, jakým výsledkem utkání skončí, hlavně že máme tři body,“ tvrdil krumvířský stratég.

Jeho protějšek i po povedeném závěru nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen. „Neměli jsme co ztratit. Chodili jsme najednou do soubojů, uhráli jsme víc míčů, bohužel jsme se k tomu zmohli až v posledních deseti minutách a na body to nestačilo,“ pokrčil rameny Kříž.

Tradiční děkovačka

Zdroj: Neduchal Kryštof

Krumvíř po vítězství předskočil v tabulce svého soupeře a po šesti utkáních má devět bodů, pouze o bod méně má Svratka. Tu v příštím kole čeká brněnské derby proti Spartě, Krumvíř se představí v Bystrci.

SK Krumvíř – FC Svratka Brno 3:2 (2:0)
Branky: 25. Rozkydal, 33. Přichystal, 81. Ondroušek – 88. Vavera, 91. Šedivý.
Rozhodčí: Šustr – Wencl, Burgr.
ŽK: Kobylka, Košulič – Chroust, Losenický, Maixner.
Diváci: 150.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...