Slavnostní den začal už v devět hodin ráno duely mládežnických kategorií. Diváky ze širokého okolí přilákal do Krumvíře hvězdný výběr Zbrojovky, za který nastoupil i odchovanec místního fotbalu Roman Široký, který hrál za Brno v devadesátých letech. „Měl jsem možnost se vrátit na domácí trávník, kde jsem jako žáček začínal. Ve třinácti letech jsem pak přestoupil do Zbrojovky, kde jsem zažil asi deset let,“ vzpomněl fotbalista, jenž pamatuje i historickou nejvyšší prvoligovou návštěvu, kdy na utkání Boby Brno se Slavií Praha přišlo přes čtyřiačtyřicet tisíc diváků.

Roman Široký hodnotí exhibici v Krumvíři

Zdroj: Kryštof Neduchal

Přestože hráči Krumvíře prohráli s brněnskými legendami vysokým rozdílem, na utkání jen tak nezapomenou. „Zápas jsme si užili, ač výsledek byl krutý. Jde vidět, že ti kluci to mají pořád v noze a jsou sehraní. My jsme se sešli s kluky, kteří spolu v jedné generaci nikdy nehráli,“ uvedl domácí hráč Radim Heča.

Radim Heča hodnotí exhibici se Zbrojovkou Brno

Zdroj: Kryštof Neduchal

Zápas, který se hrál dvakrát půl hodiny, za postranní čárou komentoval s mikrofonem v ruce bavič Petr Švancara. Ten divákům přiblížil jednotlivé hráče na hřišti a přidal i zážitky ze své kariéry.

Herec Václav Svoboda hodnotí exhibici v Krumvíři

Zdroj: Kryštof Neduchal

Po utkání se Švancara a spol. nechali se zájemci vyfotit a rozdávali i své podpisy. V obležení zájemců o fotku a podpis byl i nejslavnější krumvířský odchovanec Milan Heča. Brankář, který v uplynulé sezoně oslavil titul s pražskou Spartou, ukázal divákům i mistrovskou medaili. Do exhibice však nezasáhl a utkání pouze sledoval. „V Krumvíři jsem po dlouhé době, přes sezonu jsem se sem dostal jen dvakrát třikrát. Organizátoři to dobře nachystali, všichni si to tady užívají,“ prozradila čerstvá posila prvoligového Slovácka.

Brankář Milan Heča (vpravo) přivezl do Krumvíře ukázat mistrovskou medaili.
Heča s mistrovskou medailí navštívil Krumvíř: Všichni si výročí užívají

Tomáš Polách o exhibici v Krumvíři i roli asistenta ve Zbrojovce

Zdroj: Kryštof Neduchal

Po exhibičním duelu na se hřišti představili fotbalisté krumvířského A mužstva, kteří v poslední kole krajského přeboru porazili 2:1 Ráječko a zakončili sezonu na sedmém místě.

Fotbalisté Krumvíře (ve žlutém) porazili Ráječko.
OBRAZEM: Fotbalisté Krumvíře obohatili oslavy výročí vítězstvím nad Ráječkem

Na sportovní program navázaly večerní koncerty kapel Ine Kafe. Red Hot Chili Peppers (revival) a Kožuch.

Výsledky zápasů na fotbalových oslavách v Krumvíři:
Přípravka: Krumvíř - Bořetice/Kobylí 4:4. Branky: 2× D.Balaci, 2x M.Hanke.
Ml.Žáci: Krumvíř - Boretice/Kobylí 4:2. Branky: 3x V.Procházka, J.Škrabko.
St.žáci: Krumvíř - Bořetice/Kobylí 5:1. Branky: 2x J.Moškvan, T.Ryšavý, D.Novák, K.Brychta.
Dorost: Krumvíř - Boleradice 3:2. Branky: R.Němeček, K.Brychta, D.Malík - V.Charvát, J.Stehlík.
Stará garda Krumvíř (mladší) - Stará garda Těšany 5:2. Branky: 3×C.Balaci, M.Škrabko, V.Charvát - 2x P.Vognárek.
Stará garda Krumvíř (starší) - Stará garda Zbrojovka Brno 2:10. Branky: I.Brychta, P.Svoboda - 2x T.Polách, 2x Z.Valnoha, P.Holomek, V.Svoboda, J.Hamza,P. Šustr, 2x M.Pacanda.

Zajímavé momenty z utkání Krumvíř - Zbrojovka 

Zdroj: Kryštof Neduchal