Jeho svěřenci nebyli jediní, kdo musel po víkendu kousat nepříjemný debakl. Podobným skóre dopadlo osm dalších duelů napříč jihomoravskými krajskými soutěžemi. „Stalo se nám to poprvé a šlo o výjimečnou situaci. Jinak s účastí na zápasech problémy nemáme a podobné přívaly gólů rozhodně nedostáváme,“ podotkl Kolmačka.

Olympia Ráječko. Ilustrační foto
Fotbalisty Ráječka přibrzdil Dostálek a spol. A neproměněná penalta

DEEBAKLY
- Krajský přebor:
Bohunice – Vojkovice 9:0
Rousínov – Tišnov 7:1
Ivančice – Moravský Krumlov 7:0

- I. A třída sk. A:
Slatina – Kunštát 2:7
Líšeň B – Miroslav 7:0
Dobšice – Přímětice 7:1

- I. A třída, sk.B:
Hroznová Lhota – Kyjov 9:1

- I. B třída, sk. A:
Vysočany – Šošůvka – Svratka Brno B 8:1
Vilémovice – Křenovice 8:1

Ve zcela odlišné situaci se naopak ocitli fotbalisté Ivančic v krajském přeboru. Jedenáctý tým soutěže si s chutí zastřílel proti čtrnáctému Moravskému Krumlovu a utkání mohlo dopadnout ještě větším rozdílem než konečných 7:0. „Nevím, jestli jsme my hráli tak dobře, nebo soupeř tak špatně. Každopádně jsme dali dva rychlé góly a hosté se vezli. Vůbec nestíhali naši kombinaci. Leží teď na nich deka a už několik zápasů nedali branku,“ podivoval se kouč Ivančic Rostislav Štork.

Velký rozdíl ve skóre využil k prostřídání celého družstva, postupně se do hry dostalo všech patnáct hráčů výběru kromě náhradního gólmana. „Aspoň jsme mohli pošetřit síly a dát prostor klukům, kteří normálně nehrají. Ve středu nás čeká další zápas, takže se nám uspořená energie bude hodit,“ pronesl ivančický kouč.

Z jasného triumfu nad trápícím se soupeřem přehnanou radost neměl. „Daleko víc nás těšili třeba těsné výhry 1:0 proti favoritům, které jsme ubojovali, a ne takové zápasy, kde je po poločasu hotovo a utkání už se jenom dohrává. Tak vysoká výhra pro nás nemá nějakou speciální hodnotu,“ tvrdil Štork.

FC Zbrojovka Brno, ilustrační foto
Zápasy jara: Zbrojovka hraje o baráž, Znojmo o udržení druhé ligy

Ještě o dvě branky víc než Ivančice nasázeli svému soupeři rekordmani víkendu, fotbalisté Tatranu Bohunice. Beznadějně poslední tým krajského přeboru Vojkovice rozdrtili na domácím hřišti 9:0 a poskočili na osmé místo tabulky.