Ten fotbalově vyrostl doma v Mikulově, v roce 2019 pak zamířil do Břeclavi. Na konci letošní zimní přípravy se vrátil na hostování do Mikulova. „Řešil jsem víc nabídek, ale přišlo mi fér se vrátit domů,“ vysvětlil.

Kde bude pokračovat v další sezoně však ještě neví. „Nejsem stoprocentně rozhodnutý, zda se vrátím do Břeclavi, nebo zůstanu v Mikulově. Ještě to musím probrat s lidmi z vedení obou klubů,“ prozradil Souchop.

Se změnou dresu přišla v březnu i změna pozice. „Pod trenérem Víškem jsem hrál v Břeclavi na hrotu, v Mikulově jsem na kraji zálohy. Post útočníka je mi bližší, ale v Mikulově hrajeme jen na jednoho hroťáka a tím je Filip Navrátil (nejlepší střelec soutěže – pozn. red.). Na začátku jsme hráli v útoku spolu, pak ale přišla změna taktiky a šel jsem na křídlo,“ netajil.

Zatímco na podzim odehrál šest divizních zápasů, na jaře stihl v okresním přeboru deset, v nichž se čtyřikrát prosadil. „S osobní statistikou jsem spokojený jen částečně. Kdybych hrál v útoku, gólů bude ještě víc, ale taktika byla úspěšná, nebyl důvod ji měnit,“ přiznal Souchop.

Jak vidí mladý fotbalista ambice Mikulova pro příští sezonu v I. B třídě? „Tým si musí na vyšší soutěž zvyknout, ale nebojím se, že by sestoupil. V další sezoně pak může hrát Mikulov klidně o postup,“ tvrdil.

Zatímco Pálava si několik kol před koncem jara zajistila postup, Břeclav stále bojuje o záchranu v divizi. Souchop má možnost srovnat náladu v obou týmech, kde panují naprosto odlišné atmosféry. „Rozdíl tam určitě, hlavně nálada je v kabině Mikulova daleko uvolněnější, což je pochopitelné, když se postupuje,“ nadhodil Souchop.

Ten prožil v MSK několik sezon a na osudu klubu mu záleží. „Rád vzpomínám na přechod z dorostu do áčka, kde mě trénoval Laďa Malár. Ten mi hodně pomohl, abych fotbalově vyspěl,“ neskrýval.

S fotbalem Souchop propojil i studium na sportovní fakultě Masarykovy univerzity v Brně. „Studuju na učitele tělocviku, k tomu mám ještě na pajdáku předmět základy společenských věd. Dokončuju čtvrtý semestr, takže příští rok mě čeká bakalář,“ dodal Souchop.

Promo Kanonýr Deníku