Předchozí
1 z 6
Další

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili Starou Říši 2:1.Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili Starou Říši 2:1.Zdroj: Jaroslav Kicl

Velká neznámá
Sokol Lanžhot

Před sezonou se nechali slyšet, že zabojují o postup do třetí ligy. Fotbalisté divizního Lanžhota však v podzimní části poztráceli spoustu bodů a přezimovali na sedmém místě. Vedení klubu na neuspokojivé výsledky zareagovalo odchodem sedmi hráčů užšího kádru, které nahradilo z vlastních zdrojů. Těsně před startem jara se do Lanžhota vrátil z nejvyšší slovenské soutěže záložník Marko Totka.
Spousta příznivců si kladla otázku, zda to bude stačit? Výsledky hovoří jasně: čtyři vítězství a jedna remíza se skórem 9:1. „Není to pro mě překvapení. Udělali jsme v kádru určitý řez, ale kostra týmu zůstala. Dali jsme větší prostor mladším hráčům Ravasovi s Bogdalíkem, kteří si šanci zaslouží,“ říká kouč Jaroslav Hílek.

TIP Deníku:
4. místo


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Břeclavi (v modrém) remizovali s Lanžhotem 0:0.Fotbalisté Břeclavi (v modrém) remizovali s Lanžhotem 0:0.Zdroj: Jaroslav Kicl

Poctivá defenziva
MSK Břeclav

Úctyhodnou sérii bez prohry drží v úvodu jarní části fotbalisté divizní Břeclavi. Nebýt remízy 1:1 na hřišti posledního Humpolce, mají stejnou bilanci jako jejich rival z Lanžhota. V úvodních pěti kolech odvetné části tak třikrát vyhráli a dvakrát remizovali. Za dobrými výsledky stojí především dobrá práce defenzivní formace, na které mají hru svěřenci Vladimíra Malára postavenou. „Příprava se nám úplně nepovedla, proto hrajeme s pokorou. I když hra vypadá víc defenzivně, je to náš záměr. Věřím, že postupně budeme přidávat na fotbalové kvalitě,“ vysvětluje Malár.

TIP Deníku:
6. místo


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Lednice (v modrém) podlehli 1:3 Krumvíři.Fotbalisté Lednice (v modrém) podlehli 1:3 Krumvíři.Zdroj: Jaroslav Kicl

Ospalý začátek
SK Krumvíř

V zimní přestávce oznámili návraty Davida Michny ze Startu Brno a Dalibora Adamce ze Svatobořic-Mistřína. Jejich cíl, kterým je atakovat špičku krajského přeboru, se jim však v úvodních třech kolech absolutně nepodařil. Fotbalisté Krumvíře remizovali s Moravskou Slavií a následně podlehli Kuřimi i brněnské Spartě. „Doplatili jsme na neideální zimní přípravu, na sezonu jsme nebyli z různých důvodů zápasově připraveni,“ uznává lodivod Michal Škrabko.
V dalších dvou kolech už byli jeho svěřenci stoprocentní. Porazili Ivančice i Lednici a hlavně se vrátili do podzimní formy. „Herní projev jde nahoru,“ těší zkušeného stratéga.
Bude aktuální forma stačit na lídra soutěže? To se uvidí už v sobotu, kdy Krumvíř hostí na domácím hřišti od půl páté odpoledne rezervu Líšně.

TIP Deníku:
6. místo


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Lednice (v modrém) podlehli 1:3 Krumvíři.Fotbalisté Lednice (v modrém) podlehli 1:3 Krumvíři.Zdroj: Jaroslav Kicl

Krize
TJ Moravan Lednice

Od loňského postupu do nejvyšší krajské soutěže zažívají nejhorší období. Fotbalisté Lednice z pěti odehraných zápasů v jarní části získali pouze bod za remízu 1:1 s Ratíškovicemi. Zimní příchody Filipa Grábla z Líšně a Radima Kleibera z Lanžhota předpovídaly, že nováček pokukuje po předních příčkách krajského přeboru. Místo toho přišlo tvrdé vystřízlivění. „Příprava byla výborná, kluci ji odmakali perfektně, podařily se nám i přípravné zápasy. Měl jsem očekávání, že budeme nahánět špici tabulky. Bohužel je to teď o sebevědomí, srazila nás ztráta vítězství v nastavení prvního jarního duelu s Ratíškovicemi. Od té doby na nás leží deka, pořád se v tom motáme dokola. Věřím, že bojovností a štěstíčkem se z toho dostaneme,“ přeje si kouč Milan Volf.

TIP Deníku:

10. místo


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Milotic (v červeném) podlehli v přípravě Velkým Bílovicím 0:2.Fotbalisté Milotic (v červeném) podlehli v přípravě Velkým Bílovicím 0:2.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

Líbivý fotbal

TJ Velké Bílovice

Nenápadně se zvedají tabulkou C skupiny I. B třídy. Po podzimu fotbalistům Velkých Bílovic patřila třetí příčka, po úvodu jarní části už jsou druzí. Nebýt dvou nečekaných remíz se soupeři ze spodku tabulky (Ždánicemi a Strážnicí), nadále by drželi na dostřel lídra z Kozojídek. I když se v letošním ročníku o postupu v klubu nebaví, rozhodně jsou největší kandidát na druhé místo. „Bavili jsme se s vedením, že bychom rádi postoupili v horizontu dvou tří let. Teď na to rozhodně netlačíme," netají trenér Přemysl Kovář.
Klíčový zápas jeho svěřenci odehrají už v sobotu na hřišti třetích Šardic, které na celek z Břeclavska ztrácí pouhý bod. Duel devatenáctého kola začíná v půl páté odpoledne.

TIP Deníku:
2. místo


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Kostic (v bílém) vyhráli 2:1 v Mikulově.Fotbalisté Kostic (v bílém) vyhráli 2:1 v Mikulově.Zdroj: Jaroslav Kicl

Nedobytná tvrz
TJ Sokol Kostice

Na domácím hřišti lídr okresního přeboru Břeclavska ani jednou neprohrál. Nic se na tom nezměnilo ani v úvodu jarní části, kdy fotbalisté Kostic doma porazili Mikulov, Charvátskou Novou Ves i Nosislav. Zatímco doma jsou stoprocentní, v Křepicích největší aspirant na postup do krajské soutěže prohrál 1:4 a na hřišti druhého Moravského Žižkova odvrátil porážku až dvě minuty před koncem. Remíza 3:3 tak pravděpodobně rozhodla o postupu Kostic, které mají před svým konkurentem slušný bodový polštář.

TIP Deníku:
1. místo (postup)


Načítám tabulku ...