Nejenom že Bavory neztratily ani bod, ale sezonu zakončily se skóre 73:7. Žádnou defenzivní taktiku však mužstvo nepreferuje. „Máme skvělou partu. Většina kluků je místních, ale máme i přespolní. Že jsme inkasovali pouze sedm branek, si vysvětluju slabostí soupeřů,“ prozradil kouč vítězného celku.

Tento fakt potvrzuje i nízká tréninková morálka, která stačila na absolutní dominanci v soutěži. „Trénujeme velmi málo. Většinou se sejdeme akorát v pátek, abychom si před zápasem trochu zaběhali,“ netajil Kubánek.

Jaroslav Šilhavý
Nekňourají, trápí elitu. Šilhavý je na tým pyšný: Tyhle zápasy nás posouvají

Ten věří, že fotbalu v Bavorech se blýská na lepší časy. „Hrál se tady kraj, pak se soutěž odhlásila a mužstvo putovalo do III. třídy. Z ní jsme spadli až do čtverky, kterou jsme nyní vyhráli,“ vzpomněl zkušený lodivod historii klubu.

Postupové ambice ve III. třídě zatím nejsou pro Kubánka na pořadu dne. „Musíme vhodně doplnit kádr a v soutěži se nejprve zabydlet. Navíc ve vyšších třídách už je to i o penězích, takže to pro nás teď není téma,“ pravil Kubánek.

Fotbalisté Šardic (v bílých dresech) obrali v závěru sezony Svatobořice i Uhřice.
Nečekaně skončil boj o druhé místo ve fotbalové I. B třídě

Zajímavostí je, že na soupisce Bavor najdeme i zahraničního fotbalistu, kterým je sedmadvacetiletý Petru-Gabriel Gheorghe. „Jedná se o rumunského hráče, jenž pracuje v jedné firmě v Mikulově. Mluví dobře česky, takže v konverzaci není žádný problém,“ odkryl stratég Bavor.

Přípravu na vyšší soutěž odstartují fotbalisté Bavor v polovině července. „Rádi bychom přivedli nové posily, ale uvidíme jaké budou možnosti,“ dodal Kubánek.


Načítám tabulku …