Ve snaze přispět k rozvoji sportu přistoupila břeclavská společnost FOSFA již před osmi lety k finanční podpoře vybraných sportovních klubů v Břeclavi a okolí, před třemi lety se pak stala generálním partnerem Českého olympijského týmu.

Nyní přichází s projektem FOSFA Sport, který dosavadní aktivity firmy na poli podpory sportu zastřešuje a povyšuje na novou úroveň. „Jako někdejší vrcholový sportovec si sám velmi dobře uvědomuji, že pohyb prospívá nejen tělu, ale osobnosti jako takové. Kromě toho, že podporuje odolnost, učí děti respektu a úctě. Zároveň rozvíjí spolupráci, disciplínu a důvěru, což se pozitivně promítá do života i mimo sportoviště,“ říká generální ředitel společnosti FOSFA Ing. Ivan Baťka.

Anna Kočíbová, Viktorie Murasová a Aneta Valová.
Bronzová medaile pro Kočíbovou. Břeclavské Kraso bodovalo v Novém Jičíně

Podpůrnou roli hraje široká škála sociálních sítí a také připravovaná série sportovních i společenských akcí. Projekt staví na hodnotách shrnutých do motta „Být nejlepším“. „Z dlouhodobého pohledu chceme přispět k přípravě dnešních dětí na budoucnost. Budeme rádi, když jim naše podpora pomůže najít cestu k úspěchu a výjimečnosti nejen na hřišti, ale i v životě. Ambicí projektu přitom není vychovávat budoucí olympijské vítěze, ale děti, které se budou umět poprat s překážkami a budou mít touhu překonávat samy sebe," vysvětluje ředitel.

Do projektu je nyní zapojeno sedm sportovních klubů: FOSFA MSK Břeclav (fotbal), FOSFA Lokomotiva Břeclav (volejbal), HC Lvi Břeclav (hokej), FOSFA Boxing Club Břeclav, Soukromá škola bojového umění (judo), FOSFA Klub stolního tenisu LVA a atletický oddíl TJ Lokomotiva Břeclav.

Vojtěch Čech (uprostřed u míče) je nejlepší střelec Moravské Slavie Brno.
Čech střelecky táhne Morendu: Návrat do Hodonína si dokážu představit

Jádrem projektu bude zpravodajský web www.fosfasport.cz. „Na těchto stránkách budeme pravidelně informovat o aktivitách všech klubů z rodiny FOSFA Sport. Návštěvníci zde vždy najdou rozpis blížících se zápasů a turnajů, výsledky již proběhlých soutěží, informace o trénincích či soustředěních i další aktuality z jednotlivých klubů a oddílů. Stejně tak ale také třeba výuková videa,“ říká manažer projektu Petr Manuel Ulrych.

V příštích letech vznikne také série sportovních akcí šitých na míru jednotlivým klubům zapojených do projektu. Ambicí autorů projektu FOSFA Sport je také navázat spolupráci se školami na Břeclavsku a přispět ke vzniku sportovních tříd.