„Pro nás to bylo takové zajímavé zpestření, úvodní zápas po letní přestávce. Kluci si dobře zahráli,“ uvedl nový trenér MSK Břeclav U9 Ladislav Dvořáček.

Jeho svěřenci vedli po pěti minutách 6:0, jelikož soupeře bylo málo, pomohli mu kluci ze starší přípravky. „Hosté už měli dvě čtyřky, utkání se vyrovnalo. Nakonec jsme o gól vyhráli, ale skóre tady nikdo neřeší,“ říká Dvořáček.

Známý kouč k mládeži Břeclavi zamířil z Valtic, kde působil dlouhých šest a půl roku. „V mladší přípravce mám syna, tak jsem to vzal. Domluvili jsme se na jeden rok,“ hlásí.

Tým, kterého se ujal teď v létě, povede společně s Milanem Kiclem a Jaroslavem Švehlou.

Fotbalisté Charvátské Nové Vsi (v zelenobílém) na úvod nového ročníku okresního přeboru jasně zdolali Křepice 5:1.
OBRAZEM: Dvě penalty a šest gólů. Charvátská Nová Ves na úvod smetla Křepice

„K dispozici máme asi dvacet kluků. Hrát budeme krajskou i okresní soutěž, absolvujeme různé turnaje. Chtěli jsme začít domácím týdenním soustředěním, které pořádáme, ale tím že s rakouským týmem přijeli i kluci z mladší přípravky, oslovili jsme rodiče a dali to dohromady,“ dodává Dvořáček.

Kromě mladší přípravky v domácím prostředí uspěli i starší kategorie. Dvanáctka MSK zvítězila nad WAF Brigittenau 6:4, čtrnáctka stejného soupeře přehrála 5:2.

Zajímavou konfrontaci mají za sebou i hráči U10 a U11.