I když situace připomíná úsměvný silvestrovský žert, v Bavorech však s krtkem zápasí už několik let. „Od té doby, co jsme udělali automatickou závlahu, pod hřištěm se mu nejspíš daří. Řekl bych, že už ho tady máme šest let,“ prozradil správce.

Nepříjemnost tamní vedení klubu řešilo i s odborníky. „Měli jsme tu dokonce i deratizační firmu, která použila různé tabletky vyhnání krtka. Bohužel to nepomohlo, druhý den se nám krtek smál z opačné strany hřiště,“ kroutil hlavou Kubánek.

Ten dokonce krtka několikrát přemístil mimo hřiště. „Když se vyhrabe, na posečeném hřišti jde dobře vidět. Párkrát jsem ho přenesl vedle do vinohradu, ale ani to nezabralo,“ vzpomněl.

Jan Hloch zvítězil v anketě o Fotbalistu roku 2022 okresu Břeclav.
OBRAZEM: V Boleradicích vyhlásili fotbalistu Břeclavska. Vyhrál Hloch

Aktuálně je na hřišti v Bavorech přes deset krtinců. „V zimních měsících je to horší, protože na hřišti se nic neděje. Krtek má rád klid, v létě když sekám trávu nebo válcuju hřiště, moc se neukazuje,“ uvedl Kubánek.

Jarní část i přes nepříjemnosti s hřištěm bavorští fotbalisté odehrají v domácích podmínkách. „Sezona v žádném případě není ohrožená, viděl jsem daleko horší hřiště. Pravidelně uklízíme před zápasem pět krtinců, nikdy s tím nebyl problém,“ dodal hospodář.