Ten vede tým společně s tátou Josefem, který je vedoucím mužstva. „Já mám trenérskou licenci, ale většinu věcí má na starosti táta. Chystá tréninky a při zápasech je na lavičce, takže se můžu soustředit na hru,“ popisuje dvaatřicetiletý fotbalista.

Loňskou sezonu zakončil se spoluhráči na devátém místě, o rok dříve společně vybojovali desátou příčku. Co stojí za letošním vzestupem? „Velkou roli hraje především to, že máme zdravé hráče. V předchozích letech jsme měli spoustu zraněných a jejich absence šla znát. Látali jsme sestavu, jak se dalo,“ vzpomíná.

K jiným změnám podle něj nedošlo. „V tréninku ani z hlediska kádru jsme nic neměnili. Pět let hrajeme ve stejném složení. Nikdo nepřišel ani neodešel,“ vysvětluje.

Fotbalisté Mikulova (v bílém) mají postupové ambice.
Neporaženému Mikulovu šlapal útok i obrana. Na jaře chce postup do I. B třídy

Za stabilním složením hráčského kádru podle něj stojí především dobrý kolektiv. „Máme v kabině skvělou partu. Na hřiště si to chodíme užít. Fotbal je pro nás zábava a relax po práci. Ke stabilnímu složení mužstva přispívá i dobré věkové složení. Součástí týmu je pár mladých hráčů a jinak jsme všichni kluci okolo 32 let. Máme jen jednoho čtyřicátníka, který je ve skvělé kondici,“ líčí Rohrer.

Hráči Ivaně soupeřům v první polovině sezony nasázeli 36 branek, což je o 13 víc než loni na podzim. Díky tomu mají spolu s Přítluky/Lednicí B druhý nejlepší útok v soutěži. Více gólů nastřílel jen vedoucí Mikulov. „Vepředu nám to šlape, mohli jsme dát v každém zápase klidně i o tři branky víc. Šancí máme spoustu, spoustu z nich ale taky neproměníme,“ přiznává s úsměvem hrající kouč.

Pod šestatřicet přesných zásahů se podepsalo celkem 11 střelců. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou sedmigóloví Ondřej Kunst a Michal Brabec. „Vždycky se trefí ten, na koho to zrovna vyjde. Určitě nemůžeme říct, že vepředu sázíme na jednoho hráče,“ přibližuje.

Fotbalisté Moravského Žižkova do jara vstoupí s iniciativou na podporu fair play.
Respekt a fair play. Fotbalisté Moravského Žižkova bojují proti agresi na hřišti

Aktuálně třetí celek okresního přeboru se může opřít taky o práci defenzivní řady, jejímž pilířem je Michal Bradáč. „Michal byl skoro celý loňský podzim zraněný a jeho absence šla znát. Drží obranu nad vodou a je výborný hlavičkář. Zabrání spoustě šancí a chodí i na rohy, ze kterých se umí prosadit,“ vyzdvihuje kvality dvaatřicetiletého stopera.

Ani před startem jara neplánuje Ivaň změny v kádru. „Naše strategie není cpát peníze do posil. Když hrají místní kluci, chodí spousta diváků. Je to úplně o něčem jiném, než kdybychom stavěli na hráčích odjinud,“ má jasno Rohrer.

Nejvyšší návštěvu zaznamenali v Ivani v říjnovém utkání proti vedoucímu Mikulovu, na které vyrazilo 150 platících diváků. „Skutečná návštěva byla ještě vyšší, protože ženy u nás neplatí, takže nejsou započítané. Máme skvělé fanoušky. Jezdí nás podporovat i na hřiště soupeřů, kde se jich mnohdy sejde víc jak domácích příznivců,“ pochvaluje si.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) porazili Břeclav 3:1.
PODÍVEJTE SE: Břeclav v generálce podlehla Hodonínu. Víšek hráče ocenil

V současné chvíli se spoluhráči absolvuje zimní přípravu. „Začali jsme v lednu a trénujeme třikrát týdně. Je to hlavně o nabírání kondice, rychlosti a herních věcech. Poslední dva víkendy před startem soutěže nás čekají přípravné zápasy proti Židlochovicím a Novosedlům,“ odkrývá.

S jakým cílem vstoupí Ivaň do jarní části sezony, kterou zahájí v neděli 24. března na domácím hřišti proti Hustopečím? „Cíl je hrát naši hru a předvádět fotbal, se kterým budou diváci spokojení. Uvidíme, na jaké umístění to na konci sezony vyjde,“ dodává.