Ten dvěma brankami otevřel skóre zápasu a hattrick dokonal v sedmadvacáté minutě, kdy z penalty zvýšil na 3:1. „Utkání už bylo rozhodnuté. Bohužel jsme pak trošku polevili a přizpůsobili se hře Kostic. Naštěstí jsme i nadále měli jasnou převahu, z níž pramenily další branky,“ pravil spokojeně kanonýr Deníku.

Sedmatřicetiletý útočník zaznamenal v sezoně již sedm branek, čtyři přesné zásahy v jednom zápase však v aktuálním ročníku ještě neměl. „Mám vleklejší zranění, už nehraju pravidelně. Ale mám kolem sebe výborné spoluhráče, kteří vypracují spoustu šancí, na mně je pak to zakončování. Tentokrát se mi to podařilo,“ usmál se Damborský.

Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v bílých dresech) v sobotu ztratili další cenné body, když doma podlehli Břeclavi (v modrém) těsně 2:3.
OBRAZEM: Opina nádherným přímákem vystřelil Břeclavi výhru v Bystřici

Odchovanec Velkých Bílovic zůstává svému oddílu věrný. Dres změnil pouze loni v srpnu, kdy na pět dní přestoupil do pražských Kolodějí a následně se vrátil zpět. „Za Koloděje hraje můj bratr. V tom týdnu jsem zůstal i přes víkend v Praze, proto jsme se s bráchou domluvili, že si spolu ještě zahrajeme. Koloděje v tom týdnu měly tři zápasy, i když jsem naskakoval z lavičky, dal jsem i gól,“ vzpomněl na týdenní angažmá.

Úroveň nižšího fotbalu v Praze a na Moravě se podle Damborského nedá srovnávat. „Jednalo se o stejnou třídu, ale úroveň na Moravě je určitě vyšší. V Praze je to horší i s diváky, menších klubů je tam hodně, proto se fanoušci rozmělní,“ vysvětlil forvard.

Fotbalisté Mutěnic (v zeleném) porazili 2:1 Ratíškovice.
PODÍVEJTE SE: Snopek oslavil návrat výhrou. Mutěnice v derby zdolaly Ratíškovice

Béčko Velkých Bílovic se ve III. třídě přetahuje o první místo se spojeným týmem Přítluky/Lednice B, kterému v předminulém kole podlehlo 0:1. Zápas dvou nejlepších týmu sledovalo 250 diváků. „Na jiné zápasy taková návštěva nechodí, ale byl to zápas o první místo. Navíc Přítluky jdou za postupem, na fotbal tam chodí hodně lidí. I když to byl nejdůležitější jarní zápas, který jsme nezvládli, pořád jsme ve hře o postup,“ tvrdil Damborský.

Tým Přítluky/Lednice B sice o dva body vévodí tabulce, rezerva Velkých Bílovic má však zápas k dobru. „Máme to pořád ve svých rukou. Nejdůležitější teď bude zápas se třetím týmem Rakvice/Zaječí, který nás čeká v polovině května,“ předpověděl útočník.


Načítám tabulku ...