Díky výhře se tak domácí posunuli na třetí místo tabulky a ztrácí jen tři body na vedoucí Moravský Žižkov. Byl to právě Wallisch, kdo otevřel skóre zápasu. „Dostal jsem přihrávku na hranici pokutového území. Míč jsem trefil holení, sotva se dokutálel do branky,“ vzpomíná střelec. Zanedlouho se dvakrát trefil Blažek, do poločasu se zapsal na střeleckou listinu ještě Ruber.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Wallisch dostal přihrávku za obranu od Karla Čapky a v koncovce se nemýlil. „Mířil jsem na zadní tyč a vyšlo to,“ popisuje.

Fotbalisté Lednice (v zelených dresech) porazili Rohatec 4:1.
FOTBALOVÝ SERVIS: Nosislav nastřílela Rakvicím osmičku, Krumvíř venku zase padl

Domácí v tu chvíli vedli už o pět branek a bylo prakticky po zápase. Postupně se ještě trefili Minařík, Vala a Čapka.

Skóre a svůj hattrick uzavřel Wallisch v 83. minutě. „Obránci odskočil balon a já jsem se ocitnul sám před brankářem. Mohl jsem dát ještě jednu branku, ale kopnul jsem to tak nešikovně, že z toho byl jen roh,“ vybavuje si s úsměvem.

Hattrick bude kanonýra víkendu něco stát. „Nebude to zadarmo, kluci mi říkali, že se na to mám nachystat. Prý se na můj příspěvek těší, to k tomu ale patří,“ uznává Wallisch.

Fotbalisté Lednice (v zelených dresech) porazili Rohatec 4:1.
PODÍVEJTE SE: Lednice si doma poradila s Rohatcem. Na jaře ještě neprohrála

Bývalý hráč Břeclavi a Lanžhotu ještě donedávna hrál za lednické áčko I. A třídu. „Měl jsem nějaký čas pauzu a ozvali se mi z béčka, jestli si nechci zahrát. Souhlasil jsem,“ přibližuje mladík.

ŠIMON HERMAN


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …