„O vítězi se rozhodlo až po odehrání všech utkání. První tři mužstva měla po devíti bodech a v tabulce vzájemných zápasů shodně jednu výhru a jednu prohru. Břeclav vyhrála díky skóre. Turnaj byl napínavý až do posledního duelu,“ těší iniciátora akce a lednického trenéra Mojmíra Bezuckého.

Jeho svěřenci měli ještě před posledním hracím víkendem šanci na vítězství v turnaji. „Potřebovali jsme, aby Velké Bílovice uhrály něco proti Pavlovicím. Ty ale zvítězily jasně 5:1. Ani vítězství 6:4 proti Valticím v posledním kole nám tak nestačilo,“ přibližuje lednický kouč.

Hráči Lednice na turnaji zaznamenali cennou výhru 1:0 proti favoritovi z Břeclavi. Následně ale padli stejným poměrem s Velkými Pavlovicemi, s nimiž se potkávají v B skupině I. A třídy. „Vítězství proti Břeclavi si ceníme, za zápas proti Pavlovicím jsme si ale první místo nezasloužili. Mohli jsme prohrát i 0:5, kdyby soupeř lépe vyřešil svoje šance. To ho teď může mrzet o to víc, že nakonec rozhodovalo právě skóre,“ uvažuje Bezucký.

Odstartovala turnajem nová fotbalová tradice na Břeclavsku? „Doufám, že ne. Že příští rok už odehrajeme kompletní sezonu a člověk nebude muset vymýšlet náhradní variantu za zrušené jaro. Pevně věřím, že šlo o první a poslední ročník,“ říká s úsměvem lednický stratég.

Vítěz turnaje získal padesátilitrový sud piva, druhá Lednice sud třicetilitrový a třetí Velké Pavlovice alespoň symbolicky dvacet lahvových piv. „Doufali jsme, že bude o pořadí rozhodnuto ještě před posledními zápasy, abychom mohli rozdat odměny. Takhle jsme to ještě nestihli, přitom už mohlo být vše vypité. Věřím ale, že si s tím po nějakém pátečním tréninku hravě poradíme,“ směje se Bezucký.

Po turnaji naordinoval svým svěřencům dva týdny volna. „Kluci dostali čas doléčit všechny bolístky. Mámě několik zraněných a v posledních zápasech už jsme sestavu látali s pomocí dorostenců. Od července začneme třikrát týdně trénovat a připravovat se na sezonu, protože chceme hrát co nejvýš,“ má jasno lodivod Lednice, jehož svěřenci si na podzim připsali sedm výher a dvě remízy.

V plánu mají ještě další přípravné zápasy. „Utkáme se s Tvrdonicemi, Krumvířem a pak absolvujeme turnaj LVA, kterého se tradičně účastní čtyři mužstva. Generálku odehrajeme proti Bílovicím,“ popisuje Bezucký.

Ten po příchodu brankáře Lukáše Prokopa potvrdil další posilu. „Je jí Lukáš Ianosteac z MSK. Díky jeho příchodu se nám podařilo vyřešit post stopera, na kterém jsme potřebovali zkvalitnit. David Wolgemuth si totiž urval lýtko a dvacetiletý Boris Čapka teprve sbírá zkušenosti v dospělém fotbale. Ve hře jsou i další jména, která jsou pro břeclavského fanouška hodně známá a hodně zajímavá. Necháme se překvapit, co se nakonec podaří,“ dodává lednický trenér.