Z krajské I. B třídy padá do okresního přeboru Břeclavska pouze Moravská Nová Ves. „Tím pádem je jediným postupujícím z okresu vítězný Mikulov,“ prozradil Čermák.

Nejvyšší okresní soutěž pak opouští pouze poslední Podivín. „Vzhledem k tomu, že máme jedinou skupinu III. třídy, sestupuje pouze jeden tým,“ vysvětlil funkcionář postupový klíč.

Vítěz III. třídy z Drnholce si v příštím ročníku zahraje okresní přebor, do IV. třídy naopak padají třinácté Klobouky. „Čtrnáctá skončila rezerva Krumvíře, která se třikrát nedostavila k zápasu a v polovině jarní části byla ze soutěže vyřazena. Do další sezony už se nepřihlásila,“ prozradil Čermák.

Ve III. třídě došlo i k jednomu mimořádnému sestupu, kdy dvanácté Bavory spojily mužstvo mužů s Mikulovem B a budou hrát IV. třídu. „Veškeré zápasy se budou dále hrát v Bavorech,“ uvedl Adam Bursík z Bavor.

Vítěze IV. třídy Březí/Novosedly B a Brumovice tak ve III. třídě doplní ještě jeden celek. „Tady to bylo trošku složitější, protože týmy na druhých až čtvrtých místech ve IV. třídách odmítly mimořádný postup. Nabídku na setrvání ve III. třídy odmítly i Klobouky,“ podotkl Čermák.

Nováčkem III. třídy se tak stane TJ Start Vlasatice. „Jedná se o celek z jiného okresu, ale je hned za hranicemi. Máme už v našich okresních soutěžích jeho mládežnické týmy, nyní tady budou hrát i jejich muži,“ doplnil funkcionář.