„Pohled na tabulku nás samozřejmě těší a také zavazuje. V zimě nás ale čeká hodně práce," ví dobře kouč Charvátské Nové Vsi Dušan Fungáč.

V okrajové části Břeclavi se ale ani po vydařené půlsezoně o postupu nebaví. „Vyšší soutěž jsme si v minulosti zahráli. Víme, co obnáší. Nikam se netlačíme. Chceme hrát v okrese o nejvyšší příčky. Pro nás je hlavní, aby byli spokojení hráči, funkcionáři i diváci," prohlásil Fungáč.

Okresní přebor Břeclavsko, 1. kolo -
TJ SOKOL HLOHOVEC - TJ SOKOL CHARVÁTSKÁ NOVÁ VES 1:3 (0:2). Branky: 53. Adam Hykl - 25. a 46. Michal Polášek, 8. Richard Těšík. Rozhodčí: Šabata – Strouhal, Vymyslický (Stejskal). Diváci: 80.

Vstup do sezony ale Charvátské Nové Vsi příliš nevyšel. Úvodní duel s Křepicemi sice zvládla, ale v prvním venkovním zápase nestačila na Kobylí, kam odjela s dorostenci a hráči, což již ukončili kariéru.

„Postupně jsme se ale vzchopili a odehráli dobré zápasy. S umístěním i výsledky u nás panuje velká spokojenost. Dík patří všem hráčům, kteří to odmakali," prohlásil Fungáč.

S dorostenci si musel vypomoct i na konci podzimu, šikovní mladíci ale rozhodně nebyli do počtu, což prokázali i o víkendu v Hlohovci, kde hosté zaslouženě zvítězili.

„Pro nás to


Načítám tabulku ...
bylo takové malé derby, protože se všichni známe," uvedl Fungáč.

Jeho tým začal na půdě rivala velmi dobře a v 8. minutě šel gólem Těšíka do vedení. Do konce poločasu Charvátská Nová Ves přidala Michalem Poláškem další dvě branky a vedla 3:0.

Fotbalisté Tvrdonic (v modrém) při zápase v Miloticích.
Kontumace a roky bez fotbalu. Jaké hrozí za inzultaci ve Tvrdonicích tresty?

„Ve druhém poločase jsme prostřídali sestavu a dali šanci dorostencům, kteří nám hlavně ke konci podzimu z důvodu velké marodky pomáhali. I s nimi v sestavě jsme to dohráli v klidu," říká hostující kouč.

Hlohovec se snažil utkání zdramatizovat, skóroval ale pouze jednou. Brankáře Elsnera překonal Hykl, další šance domácí neproměnili.

„Ve zbytku utkání jsme se soustředili na udržení náskoku. Měli jsme ještě nějaké šance, které jsme ale neproměnili. Naopak soupeř jednu z mála příležitostí využil a výsledek zkorigoval," dodal Fungáč.

Zatímco Charvátská Nová Ves je po polovině sezony druhá, Hlohovec získal ve třinácti duelech jenom devět bodů a je až předposlední.


Načítám výsledky ...