Hattrickem se blýskl Bohdan Kovalenko, další dvě branky vítězů zaznamenal Ondřej Hollý. Porážku Pohořelic mírnili ve druhé půli Ondřej Vávra a Ondřej Minařík.

„Výhra je zcela zasloužená. Zápas jsme měli pod kontrolou, devadesát procent času jsme byli lepší. Dalších deset nebo patnáct šancí jsme neproměnili,“ říká trenér starších žáků Břeclavi Martin Svoboda.

Okresní přebor starších žáků, 15. kolo -
MSK BŘECLAV B – TJ SOKOL POHOŘELICE 5:3 (3:0)
Branky: 11., 40. a 45. Bohdan Kovalenko, 22. a 31. Ondřej Hollý – 60. a 62. Ondřej Vávra, 50. Ondřej Minařík. Rozhodčí: Daniel. Diváci: 60.

Domácí mladíci měli od začátku střetnutí herně navrch a svoji převahu vyjádřili i brankově. Pohořelice hrozily pouze po rychlých kontrech. Nebezpečný byl hlavně Ondřej Vávra, na body ale hostům ani jeho velmi dobrý výkon nestačil.

„Nebyl to žádný dramatický zápas. My jsme vedli už 5:0, když soupeř dvěma góly výsledek zkorigoval,“ uvedl Svoboda.

Tým vede společně s Josefem Čejkou a Janem Darebníkem, nově realizační tým starších žáků MSK rozšířil Tomáš Hynek.

Břeclav má dva týmy starších žáků, které nastupují v krajském a okresním přeboru. „Kluci trénují společně,“ hlásí Svoboda.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) podlehli 0:1 rezervě Zbrojovky Brno.
FOTO: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

I když větší váhu mají utkání ve vyšší soutěži, ani zápasy v okresním přeboru nikdo nepodceňuje.

„Je jasné, že kluci nemají stejnou výkonnost. V okrese dáváme prostor těm, co tolik nehrají v krajském přeboru, ať mají větší vytížení. Navíc si pomáháme i mladšími kluky z ročníku 2011, které si připravujeme na další sezonu,“ vysvětluje Svoboda.

„Chceme ať okusí větší fotbal, protože v mladších žácích hrají jenom po šestnáctky,“ připomíná.

„I když mezi týmy jsou velké rozdíly a třeba za Nosislav nastupují velcí a silní kluci, naše se jich nebojí a jdou do všeho naplno,“ těší Svobodu.

V čele okresního přeboru je suverénní Mikulov, který neztratil ani bod. Druhý je Lanžhot, třetí příčka patří společnému týmu Nosislavi a Velkých Němčic. Poslední je Podivín.