Start nového soutěžního ročníku přitom jeho svěřencům nevyšel podle představ, když v prvních čtyřech duelech získali jen dva body. „Začátek sezony byl špatný, úvodní čtyři zápasy se nám nepovedly. Postupně se to ale zlepšilo a k úplné spokojenosti nám chybělo jen vítězství v předposledním podzimním utkání v Ivani,“ připomíná říjnovou porážku 0:2, která utnula osmizápasovou sérii bez prohry.

Kvůli porážce na hřišti desátého celku tabulky zároveň přišel brankář Dominik Jochman o šňůru čtyř utkání bez obdržené branky. „Čísla má Dominik výborná, za podzim posbíral celkem šest nul. Paradox je, že v okresním přeboru máme dva velmi solidní gólmany. Náš další brankář Jirka Prošek momentálně chytá v Kosticích, které vedou tabulku. Na podzim taky posbíral šest nul. Kluci spolu trénují a je mezi nimi zdravá konkurence. Hecují se, kdo bude mít víc čistých kont,“ popisuje s úsměvem.

Fotbalisté Valtic (v bílém) řeší problémy se zraněnými hráči.
Nová sezona, stejný problém. Valtice trápí zranění, na podzim hrály o trenéra

Současná brankářská jednička Hustopečí Jochman je ve dvaadvaceti letech také kapitánem týmu. „Mužstvo je mladé, takže máme i mladého kapitána. Dominik má dobré charakterové vlastnosti. Kluci ho berou, je mezi nimi velmi oblíbený,“ vysvětluje zkušený kouč.

A doplňuje, že kádr prošel v posledních pěti letech velkou obměnou. „Hodně jsme omladili. V současné chvíli máme v kádru šest dorostenců. Kluci teď potřebují hlavně hrát a sbírat zkušenosti,“ přibližuje.

Právě nezkušenost se projevila třeba v zářijovém utkání na hřišti Nosislavi, kde Hustopeče remizovaly 1:1. Vyrovnávací branku přitom dostaly až v 90. minutě. „To byla hodně trpká remíza. Soupeři jsme gól vyloženě darovali. Stejně jako Křepicím, se kterými jsme taky remizovali 1:1. To jsou chvíle, kdy by se nám hodil zkušenější hráč. I tohle ale k fotbalu patří,“ uvědomuje si hustopečský stratég.

Ofenzivu pátého celku tabulky táhne Dan Tinc, který si připsal 12 přesných zásahů, tedy skoro polovinu všech vstřelených branek týmu.. „Dan k nám přišel v létě z Novosedel a stal se lídrem mužstva. Není ryzí útočník, ale museli jsme to tak udělat, protože naši útoční hráči jsou v dorosteneckém věku a ještě jim v zakončení chybí potřebná jistota a chladnokrevnost,“ upřesňuje.

Fotbalisté Lednice (v modrém) doma remizovali 1:1 s Ratíškovicemi.
OBRAZEM: Ratíškovice vyrovnaly s Lednicí v nastavení. Antoš zahodil penaltu

Nejlepšího střelce týmu má k dispozici i pro jarní část sezony. Naopak obejít se musí bez Marka Kovaříka a Petra Šopfa, kteří přestoupili do Břeclavi. „Absolvovali zimní přípravu v MSK a pak se rozhodli, že se připojí k tamnímu dorostu. Zaměřujeme se primárně na mládež, takže v odchodu nikomu nebráníme. Stojí nás to ale hodně sil při doplňování. Naštěstí to zvládáme z vlastních řad,“ říká Unger.

Přestože se v úvodním jarním kole jeho svěřencům nedařilo a prohráli 1:5 na hřišti Bořetic, cíl pro jarní část sezony mají v Hustopečích jasný. „Ten je jednoznačný. Chceme skončit v top čtverce,“ dodává lodivod.


Načítám tabulku ...