Podle šestadvacetiletého fotbalisty je soutěž rozdělena na dvě části. O první místo bojují Rakvice/Zaječí, Velké Bílovice B a Přítluky/Lednice, zbylých sedm mančaftů hraje pouze pro zábavu. „Složení třetích tříd mi přijde trošku nešťastné. Většina týmů hraje opravdu jen pro zábavu a kvůli žízni, pak jsou tam tři týmy, které chtějí hrát fotbal,“ tvrdil kanonýr víkendu.

Celek Rakvice/Zaječí kraluje tabulce pouze díky lepšímu skóre před rezervou Velkých Bílovic, kterou přivítá 14. května na domácím hřišti. „Je mezi námi minimální bodový rozdíl. Rozhodně to bude zajímavý zápas, ani jeden tým podle mě nevyhraje s velkým přehledem, jak je tomu v jiných duelech v naší soutěži. Například Bulhary když dostaly od nás gól, už se jim nechtělo, pro diváky to byl pak nudný zápas,“ vzpomněl Bílek.

Břeclav hostila turnaj mladších přípravek.
FOTOGALERIE: Břeclavský Slovan hostil turnaj mladších přípravek

Na postup se podle něj jeho celek příliš neupíná. „Když budeme vyhrávat, postup si určitě zasloužíme, když se nám nebude dařit, postoupí někdo jiný. Je to jednoduché, zase tak hrozně důležité to není,“ netajil.

Do Rakvic přestoupil Bílek z rodných Šakvic. „Fotbal se v Šakvicích teď nehraje. Byl tam mančaft, který si chtěl zahrát jen pro radost. Klukům se nechtělo nastupovat proti týmům, které se ženou za postupem. Když za tým Přítluky/Lednice B nastoupí hráči z lednického áčka, hrajete vlastně proti fotbalistům z krajského přeboru. Proti takovým borcům se nikomu nechce běhat,“ pravil kanonýr Deníku.

Ten v minulosti nastupoval i za Hodonín či Břeclav. „Nejradši vzpomínám na dorostenecké angažmá v Břeclavi. Bylo to pro mě bezstarostné období, navíc jsme hráli dorosteneckou ligu. Myslím, že jsem tam dosáhl na svůj fotbalový vrchol. Určitě se to nedá srovnat se třetí třídou, kterou teď hraju,“ usmál se Bílek.

Fotbalisté Mikulova (v červeném) remizovali s Charvátskou Novou Vsí 1:1.
OBRAZEM: Mikulov ztratil výhru v nastavení. Charvátskou Novou Ves spasil Kantor

Zajímavých okamžiků však v nejnižší soutěži na Břeclavsku zažil nespočet. „Už se nám několikrát stalo, že soupeři nechtěli ani zápas dohrát. Několik minut před koncem odešli ze hřiště, rozhodčí to může předčasně ukončit, když je odehraný určitý počet minut. Sezona je trochu divná, buď vyhrajeme vysokým rozdílem, nebo prohrajeme o gól,“ kroutil hlavou.

Ve FORTUNA:LIZE drží Bílek palce brněnské Zbrojovce. „Českou ligu sleduju, fandím Zbrojovce Brnu. Kvůli práci v našem vinařství ale nestíhám jezdit na zápasy, letos jsem byl jen na domácím utkání s Českými Budějovicemi. Doufám, že se Brno zachrání, protože každý rok je to stejné, postoupí se a pak se hraje zase o záchranu,“ dodal.