Lanžhotský rodák poprvé nahlédl do mužského fotbalu v Poštorné, kde si zahrál třetí ligu. „Hrál jsem tam nejdřív druhou dorosteneckou ligu, odkud si mě pak vytáhli do mužů. Tam jsem však moc příležitostí nedostal, tak přišlo na řadu několik hostování,“ vzpomíná kostický kanonýr.

Postupně oblékl dres Humpolce, Lanžhotu, Mutěnic, Tvrdonic nebo Kostic, kde působí doposud. „Mám už toho hodně za sebou, zároveň však doufám, že i hodně před sebou. Kariéru končit v žádném případě nehodlám. Fotbal mi přinesl v životě hodně krásných zážitků. Moc rád vzpomínám na trenéry Vaška Vomáčku a Petra Maléře z Brna, který mě vedl v Lanžhotě. Samozřejmě byli i další, ale tihle dva mně dali nejvíc,“ povídá Darmovzal.

V Břeclavi se konal 4. ročník tenisového turnaje starších žáků a žaček.
PODÍVEJTE SE: V Břeclavi se konal tenisový turnaj mládeže. Vyhrál domácí Průdek

Za vrchol své kariéry označuje mistrovství Evropy železničářů v ruském Soči v roce 2015. „Pracuju u drážních hasičů, takže mám spojení na železnici. Když se tvořil kádr české reprezentace, dostal jsem nabídku, která se neodmítá. Sice se nám turnaj nepodařil, skončili jsme poslední, ale strávil jsem v Rusku nezapomenutelný týden. Proti nám nastoupili železničáři z Ruska, Běloruska, Francie, Belgie či Slovenska,“ popisuje autor jedenatřiceti branek v břeclavském okresním přeboru.

Možná se někomu zdá šampionát železničářů úsměvný, ale fotbalová úroveň by nejednoho fanouška překvapila. „Přirovnal bych to k naší divizi. Bohužel jsme tam kvůli zraněním a dalším omluvenkám nejeli v plné sestavě, proto nás soupeři přejeli. Ale můžu se pochlubit, že mi nedávno přišla další reprezentační pozvánka na kvalifikaci. Ta se bude hrát nejspíš příští rok v Německu. Věřím, že se nám podaří postoupit a já si zahraju ještě jeden šampionát,“ přeje si Darmovzal.

Přestože vyhlášený kanonýr vládne tabulce střelců okresního přeboru o čtrnáct branek před vranovickým Michalem Špánkem, jeho tým se nachází na čtvrtém místě s třináctibodovou ztrátou na první Moravskou Novou Ves. „Moravská už si to nenechá vzít, ale já jsem v mužstvu spokojen. Můj otec pochází z Kostic a mám tam spoustu známých. Ale neříkám, že tam dohraju zbytek kariéry. Nějaké nabídky mám, ale řešit to budu až po sezoně,“ vysvětluje klíčový hráč kostického celku.

Fotbalisté Charvátské Nové Vsi (v zelených dresech) porazili Velké Bílovice 1:0.
FOTOGALERIE: Charvátská Nová Ves těsně porazila Velké Bílovice

Kam by jeho kroky mohly směřovat však neprozradil „Ozvaly se mi i kluby z krajských soutěží, ale do toho se mi popravdě už moc nechce. Okresní přebor mi v devětatřiceti letech vyhovuje,“ usmívá se Darmovzal.