Hlavními postavami byli oslavenci Dušan Fungač, Zbyněk Křivánek, Jaroslav Pochylý, Radek Zemanec, Radek Marinkov, Jiří Hořčička a Stanislav Salajka.

Dlouholeté kamarády pojí nejen minulost a hraní za Tatran Poštorná, ale i každotýdenní fotbálky na Lokači v Břeclavi.

„S kluky se tam celoročně scházíme. Vždycky se proběhneme, zajdeme na pivo, povykládáme se. Jednou Staňu Salajku napadlo, že když všichni máme ve stejný rok padesát, tak bychom to mohli oslavit společně,“ říká trenér Charvátské Nové Vsi a jeden z jubilantů Dušan Fungač.

S kamarády prošli mládeží Poštorné, kde začínali v pěti nebo šesti letech. Společně hrávali za žáky i mladší dorost, později se rozdělili, nastupovali každý jinde, ale jejich cesty se úplně nerozešli. Pořád o sobě věděli.

„Po absolvování základní vojenské služby jsme se dál potkávali jako spoluhráči nebo soupeři. Po ukončení hráčských kariér nám pohyb a balon chyběl, tak jsme se domluvili na tradičním fotbálku,“ líčí Fungač.

Starší dorostenci MSK Břeclav (v modrém) podlehli 2:5 Líšni B.
PODÍVEJTE SE: Starší dorostenci Břeclavi nestačili na favorita z Líšně

Hraní nechybělo ani při sobotní oslavě, kterou zpestřil turnaj v malé kopané. Hrálo se pět plus jedna, čtyři mužstva se utkala každý s každým. O výsledky ani umístění vůbec nešlo. Hlavní byla zábava, radost z pohybu.

„Nechtěli jsme jenom sedět u jídla a pití,“ usmívá se Fungač.

I na to ale došlo. Servírovala se grilovaná kolena, flamendr, cigára či klobásy. Pilo se pivo i něco ostřejšího.

Zábava trvala až do ranních hodin.

„Za sebe i další oslavence chci touto cestou moc poděkovat vedení výboru v Charvátské Nové Vsi, že nám poskytlo zázemí a umožnilo nám naše jubileum oslavit právě tam. Poděkovat zároveň musíme všem, co se akce zúčastnili a přišli nám popřát, zahrát si. Strašně moc si toho vážíme,“ dodal Fungač.