„Klub nepodal žádost o licenci na druhou ligu pro příští sezonu, protože ji není schopen finančně zabezpečit v době, kdy má řada firem ekonomické problémy,“ prohlásil předseda klubu Zdeněk Veselý.

Podle něj nestojí za finančními problémy nedávný odchod mecenáše Oldřicha Merty z klubu. „Nedostatku peněz bychom čelili i tak. Základním problémem totiž je, že se nepodařilo dokončit jednání o vstupu investora, na něhož jsme dostali kontakt od pana Merty a pana Miky. Tento investor měl pokrýt mezi čtyřiceti až padesáti procenty ročního rozpočtu klubu. Jednání probíhalo od června loňského roku, ukázalo se ale, že se jedná o neseriózní subjekt, který prostředky na vstup do klubu neměl, a z celé transakce, nikoliv vinou klubu, sešlo,“ mínil Veselý.

Nyní vedení klubu usiluje o to, aby si v příští sezoně zahrál třetí nejvyšší soutěž. „Fanoušky mohu ubezpečit, že rozhodně nehrozí, že bychom hráli krajský přebor. Naopak všichni v klubu děláme maximum pro to, abychom jednak řádně dohráli tuto sezonu a dále abychom finančně zajistili účast v příštím ročníku MSFL,“ dodal Veselý.

Dříve ambiciózní Blansko, které šplhalo rok co rok nahoru, je v tuto chvíli v tabulce jedenácté s bilancí pěti výher, pěti remíz a devíti porážek.