„Již před samotnými volbami bylo velmi pravděpodobné, že volby skončí patovou situací 15:15, 16:14 nebo 14:16. Z celkového pohledu hodnotím průběh voleb jako bezproblémový,“ vracel se k volbě předsedy Tomáš Provazník, který soupeřil o křeslo šéfa VV KKFS s Václavem Krondlem.

Podle platných stanov tak přišly na pořad kostky, ale i v těch šlo o vyrovnanou partii, kterou nakonec přetavil až na třetí pokus Tomáš Provazník, kterému dvojka, oproti jedničce Václava Krondla, zajistila výhru, a tím stanul na čtyři roky v čele VV KKKFS.

Výkonný výbor KKFS

Předseda VV KKFS
Tomáš Provazník
Místopředseda VV KKFS
Slavomír Kozel
STK, předseda komise
Martin Hányš
DK, předseda komise
Lubomír Vorel
KR, předseda komise
Pavel Pešek
KM předseda komise
Jan Makovec

Volbu předsedy VV KKFS musely rozseknout po vyrovnaném hlasování až hody kostkou, když se přiklonilo štěstí na vaši stranu, což vám zaručilo křeslo předsedy VV KKFS, jak jste volby prožíval?
Samozřejmě nastaly situace u jednotlivých delegátů, kteří 'neunesli tíhu okamžiku', ale vše bylo stále v rámci norem. Po prvním kole, které skončilo 15:15, mi bylo jasné, že takto dopadne i druhé kolo a dojde na házení kostkou.

Přece jen hod kostkou o to, kdo povede krajský fotbalový svaz, je pro kandidáty na post předsedy nedůstojný, souhlasíte?
V okamžiku, kdy mě a pana Krondla předseda volební komise vyzval, ať předstoupíme před předsednický stůl, mi v hlavě probíhaly smíšené pocity. Při samotném házení kostkou to byla hra nervů. Po volbách na sociálních sítích byly různé názory a postoje, že házení kostkou je nedůstojné atd. Nicméně před volbami jsem jasně věděl, že když dojde k nerozhodnému stavu, stanovy hovoří zcela jasně. Podmínky byly pro všechny dopředu stejné.

Trénoval jste tedy před volbami házení kostkou?
Netrénoval. Kostky jsou o štěstí, které se v den voleb přiklonilo na mou stranu. V rámci výhry v kostkách jsem vyhrál vůbec nejslabší mandát patnácti hlasů, o jeden hlas méně by znamenalo prohru. Proto je mým cílem postupně naplňovat předvolební program společně se členy výkonného výboru a přesvědčit funkcionáře a trenéry v regionu, že Provazník je správná osoba na pozici předsedy kraje.

Dále se volili členové výkonného výboru a také členové komise ORK, jak jste se složením spokojený?
Před zahájením voleb jsme měli oba kandidáti na předsedu prostor prezentovat svůj program a cíle. Ke složení výkonného výboru jsem měl jediné přání, aby byl složen z osob, které mají skutečně chuť, čas a energii se spolupodílet na rozvoji našeho kraje. Se složením jsem spokojený. Pevně věřím, že všichni budou naplňovat své předvolební cíle. Do odvolací a revizní komise bylo zvoleno pět kandidátů a jeden náhradník. Komise si při svém prvním zasedání ze svých řad zvolí předsedu. Všichni zvolení členové komise jsou zkušení funkcionáři.

Jaké budou v nové funkci vaše první kroky?
V úterý 4. května proběhl první výkonný výbor po volbách, kdy už jsme začali pracovat. Jmenovali jsme předsedy jednotlivých komisí, zvolili místopředsedy a nově pak zřídíme účty na FB a Instagramu či logo krajského svazu atd.

Určitě bude zapotřebí zklidnit atmosféru, která před volbami napříč kluby panovala?
Ze své pozice vnímám, že se vztahy v okrese Sokolov a také mezi delegáty na krajských volbách do určité míry „rozklížily“. Budu pracovat na sjednocení kraje, abychom zakopali válečné sekyry a společně pracovali na fotbalových krajských zájmech. Jsme ve fotbalových číslech (kraj bez profesionálního fotbalu, kraj s nejnižší členskou základnou) na posledních příčkách, je potřeba pracovat společně.

Jak tedy bude důležité stmelit všechny kluby z kraje, aby táhly za jeden provaz?
Stmelení klubů považuji nikoliv za důležité, ale zásadní. Bude to však náročný proces, protože určité jizvy po volbách nepochybně zůstaly.