„To bylo skvělé, mělo by to proběhnout celou republikou! Tohle dělá fotbalistu fotbalistou,“ smekl dvojnásobný mistr ligy se Spartou a jednonásobný šampion s ostravským Baníkem před oporou hostů Františkem Hanusem.

Derby přes kopec - 2. díl: FK Kozlovice - 1. FCV Přerov
Derby přes kopec: Kvůli fotbalovému zápasu nechal těhotnou ženu v Budapešti

Bývalý hráč Dukly či Třince totiž předvedl nevídaný přehled i kopací techniku. Hanus z poloviny hřiště přeloboval havířovského brankáře a postaral se o gól, který se jen tak nevidí. 

Šlo o blyštivou ozdobu tradičního derby regionálních rivalů. To jinak nabídlo řízný fyzický fotbal od podlahy a rovněž nečekanou dobrotu ve stánku s občerstvením. 

Kdo vyhrál soutěž v trefování břevínek?

Matušovič v naší sondě do nejpikantnějších zápasů amatérských soutěží objasňuje, proč sedmdesátitisícový a kdysi druholigový Havířov hraje už sedmnáctou sezonu jen divizi, proč je pro tamní „Indiány“ zápasem číslo jedna ten proti Bohumínu, i to, jak často si ještě chodí kopnout on sám.

Fotbalisté Vigantic (v černém) se rozloučili s podzimní části I. A třídy skupiny A v derby s Rožnovem pod Radhoštěm přesvědčivou výhrou 5:0. Lví podíl na ni měli největší hvězdy Vigantic Milan Baroš a René Bolf, kteří dali po jedné brance.
Za hvězdou na exkluzivní oslavě: Baroš dal gól, fanoušci Vigantic vás dostanou

V teniskách po derby si pak 42letý havířovský rodák střihne i tradiční výzvu v podobě trefování břevínek. Jak uspěje proti autorovi gólu sezony Františku Hanusovi?

Nejen to uvidíte ve 4. díle pořadu Derby přes kopec.