Co se stalo? Kapitán hostů Petr Nepraš dostal po druhé žluté kartě červenou a musel předčasně do sprch. Oba žluté prohřešky byly za zmaření slibně se rozvíjející akce, ale v Neprašovi "bouchly saze" a vydal se za rozhodčím.

"Hráč verbálně napadl hlavního rozhodčího slovy ´To si děláš p*** ty č*´, poté následovalo fyzické napadení hlavního rozhodčího tímto hráčem uchopením za náprsní kapsu a otřásáním a následným utrhnutím této kapsy, maximální intenzita. Utkání bylo ihned ukončeno z důvodu fyzického napadení, tedy inzultace v 89. minutě," popsal rozhodčí Jan Cahlík v zápise o utkání situaci, která vedla k ukončení zápasu.

Bývalý ligový hráč Michal Lesák v dresu AFK Dobřenice.
Hrál ligu, teď září na vesnici. Lesák: Motám se před brankou a pálím

Pro teprve devatenáctiletého rozhodčího to byl šok a už nebyl schopen v zápase pokračovat. "Po fyzickém útoku hráče na moji osobu jsem nebyl schopen z psychických důvodů pokračovat v řízení utkání. Hráč po utrhnutí náprsní kapsy opustil hrací plochu, ale neopustil prostor hřiště. Za pomezní čárou čekal na odchod rozhodčích. Pořadatelská služba okamžitě přispěchala situaci řešit a hrací plochu rozhodčí opustili za doprovodu pořadatelské služby," pokračoval mladý sudí v oficiálním  zápise o utkání, kde také vyčíslil škodu na dresu v částce 1211 korun.

Omluvy od hostů se dočkal marně. "Hráč po zápase neprojevili jakkoukoliv lítost nad svými činy. Ani vedoucí hostujícího týmu se neomluvil za chování tohoto hráče," doplnil rozhodčí Cahlík zápis.

Fotbalisté TJ Sušice B (na archivním snímku hráči v bílých dresech) sice prohráli v Malém Boru 2:6, ale svou férovostí si získali srdce všech.
Nevídané gesto v přeboru: Hráč chtěl odvolat penaltu, sudí řekl ne

Emoce následující den opadly a hráč podle informací z klubu omluvu poslal. "Jedná se o zbytečný zkrat hráče a čekáme na vyjádření disciplinární komise. Hráč osobně poslal omluvu a doplnění svého pohledu na celou věc," řekl Deníku Tomáš Bezpalec, předseda TJ Březiněves.

Pražská disciplinárka tak bude mít hned po prvním odehraném kole 3. třídy co řešit…