Stěpán Zimek kope za oddíl FK Práče v okresním přeboru. Loni získal nejvíce hlasů v anketě Znojemského deníku Rovnost pro nejoblíbenějšího fotbalistu roku. A spoluhráči mu to spočítali. Do společné kasy něco přispěl.

Spolek Matky v běhu ve spolupráci s práčskými fotbalisty uspořádal druhou lednovou sobotu Běh pro Lucinku. Jeho cílem bylo podpořit handicapovanou dívku.
Sportovce bavil Běh pro Lucinku. Na podporu dívky vybrali více než sto tisíc

Nejen výnos z jeho úspěchu, ale i finance z dalších pokut pak částečně pokryjí práčským fotbalistům ukončenou. „Máme ji dvakrát to roka, po podzimní a jarní části. Něco vybereme a na zbytek nám přispěje klub,“ líčil Zimek.

Jak prozradil jeho bratr Ondřej, předloni museli dokopnou oželet. „Maximálně si pár hráčů sedlo dohromady a dalo pivko. Vloni jsme ji pořádali už normálně,“ dodal Ondřej Zimek.

Menší rautík

Žízeň na akci hasí v červnu i v listopadu pivem. Rozdíly však panují v nabídce občerstvení. „Na podzim objednáme menší rautík (řízky, guláš, tataráček). V létě hodíme něco na gril nebo do udírny,“ vypočetl Ondřej.

Že je lepší mít nějaké občerstvení v záloze se potvrdilo fotbalistům Pavlic. Borci hrající A-skupinu III. třídy málem přišli na každoroční závěrečné o večeři. „Stalo se nám, že jsme udili žebra v udírně a jak z nich kapal tuk, tak maso začalo hořet. Na žebrech jsme si teda nepochutnali, ještě že byl guláš,“ líčil s úsměvem předseda tamějšího TJ Václav Březina.

Pavličtí na občerstvení vybírají do kelímku. „Pivo pak použijeme z projektu Kopeme za fotbal,“ dodal Březina.

Hokejista Orlů Znojmo, Michal Kvasnica, získal titul Mladá hvězda ICEHL za měsíc listopad.
Znojmo bylo výhodným krokem v Kvasnicově hokejové kariéře

Stejnou formu tekuté podpory od jednoho z tuzemských velkých pivovarů využívají i v blízké Hostimi. Mančaft nastupující v okresním přeboru pořádá ukončenou každoročně. „Na jídlo se skládáme. Občerstvení je různé, ať už udíme, grilujeme nebo objednáme žebra a kolena z jedné znojemské hospůdky,“ popsal trenér Hostimi Libor Nevrkla.

Styčný důstojník

Se vší vážností berou závěrečnou fotbalisté divizních Tasovic. Mají i pokladníka, který střeží zápisné ze startu sezony. „Kasu drží nejvíce poctivý Marcel Blahoudek. Nikdy mu nic neunikne,“ pochválil svého spoluhráče záložník Sokola Jaroslav Fukal.

Tasovičtí vytvořili i post styčného důstojníka pro občerstvování. „To má na starosti Miroslav Paul. Organizační věci má prostě v malíku. Obstará řízky, guláš a místo polévky máme slivovici,“ glosoval Fukal.

Fotbalista Michal Garčic přišel do Tasovic ze třetiligového Znojma. V divizním Sokolu je nyní nejlepším střelcem.
Nejlepší střelec divizních Tasovic Garčic sní o první lize

Akce občas plynou nevyzpytatelným směrem. Oslovení fotbalisté souhlasně odkývali, že sranda musí být. „Vyloženě kuriózní událost si nevybavuji,“ shodli se bratři Zimkové. Hráč Tasovic Fukal přesto v paměti jeden příběh nalezl. „Z loňska mám v paměti moje roztrhané rifle a super hru ‚vypij panáka ze země bez pomoci rukou‘. Když to vidím, tak kolikrát nemohu uvěřit, že jsme sportovci,“ uzavřel šestadvacetiletý halv.

Pro unikátní články o Okresním přeboru klikněte v obrázku na kolečko epizody: