Pořádnou kuriozitu nabídlo úvodní jarní utkání okresu na Trutnovsku, v němž se ve skupině o postup potkaly celky Volanova a Rudníku. Souboj dvou favoritů na nejvyšší příčky okořenily dva pokutové kopy.

Na tom by ještě nebylo nic tak neobyčejného. Ani fakt, že obě penalty zahrávali hosté, ničím nevybočil z normálu. Co však tradiční není, obě standardní situace od sebe dělila necelá minuta a ani v jednom případě se skóre zápasu neměnilo.

Brankář Volanova Tomáš Trailin čelil v sobotním utkání s Rudníkem dvěma pokutovým kopům. Překonat se při nich ale nenechal.
Šlágry kola pro Rudník a Hostinné. Hajnici pomohla hattrickem zimní posila Nožka

Co se vlastně přihodilo? Běžela 83. minuta, když se hostující Rudník dostal k zahrávání pokutového kopu. Exekuce se ujal osmnáctiletý Filip Čáp, tomu však ránu vyrazil domácí gólman Tomáš Trailin. Čáp se k míči dostal ještě jednou, dostal se však do kontaktu s volanovským obráncem Tomášem Voňkou a píšťalka rozhodčího Michala Černého byla znovu v permanenci – další penalta!

Zdroj: Youtube

„Upřímně, za celou kariéru jsem nezažil, abych během hry čelil dvěma pokutovým kopům za tak krátký časový úsek. Nadšený jsem z toho rozhodně nebyl,“ líčil po utkání strážce volanovské branky Trailin. Ani napodruhé jej však hosté nepřekonali, to když tentokrát o mnoho zkušenější Martin Kučeravý branku přestřelil.

„Ještě v pondělí domácí činovníci s čelovkami hledali balón,“ utahoval si sám ze sebe Kučeravý, pro něhož přitom zahrávání penalt není úplnou neznámou.

Kde tedy hledat příčinu dvou neúspěchů? „Oba jsme si míč na penaltový puntík postavili evidentně špatně, ale na obranu Filipa musím dodat, že on alespoň trefil branku,“ pochválil spoluhráče pětatřicetiletý kapitán mužstva.

Jelikož Rudník přesto duel 1:0 vyhrál, oba neúspěšní střelci v kabině spoluhráčům poděkovali. „Nijak zvlášť jsme kluky neodměňovali, stačí, že nás to bude něco stát na pokutách u pokladníka. Každopádně úleva po konečném hvizdu pana rozhodčího byla veliká,“ přiznal Martin Kučeravý.

Zdroj: Youtube

Smutnější byl po výsledku Tomáš Trailin. Ačkoliv ustál dva penaltové okamžiky, nic z toho nebylo. „Byl jsem samozřejmě rád, že soupeř penalty neproměnil. Díky tomu jsme ještě měli možnost s výsledkem něco udělat. Bohužel to ale nevyšlo,“ litovala opora Volanova.

Ilustrační snímek.
Inzultace sudího hned na úvod jara! Strčil jsem do něj, urážel mě, hájí se hráč

Jaké byly ale jeho pocity, když první pokutový kop chytil a následoval další faul?

„Něco jsem si k tomu v emocích klasicky řekl. Fauloval náš kapitán, předseda a budoucí trenér Tomáš Voňka. Sportovně musím uznat, že kontakt tam byl (smích). Jediná klika, že to protihráč kopl někam směrem na Dolce, ten vztek mě pak rychle opustil,“ usmál se Trailin a správcům klubového vybavení naznačil, kudy by se měli vydat při hledání kulatého nesmyslu.

Jelikož jarní část probíhajícího fotbalového ročníku je teprve na začátku, lze se těšit na další pikantní momenty ze zelených trávníků.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...