„Splním si sen a zase si zahraji se svým kamarádem jako před lety v Ružomberoku,“ směje se jeden z manažerů SK Hřebeč Jozef Janík, který skutečně se Šventem kdysi kopal. A pochopitelně právě on jeho příchod zrealizoval.

Kroky obou se brzy rozdělily. Janík, vystudovaný inženýr, si zahrál také na zajímavých adresách včetně Itálie, ale fotbal se jeho obživou nestal.

Hvězda. Poděbradský rodák a fotbalový reprezentant Bořek Dočkal
Fanoušci pozor: Bořek Dočkal bude hrát za Bohemii Poděbrady proti Olešníku

U Šventa tomu bylo jinak. Zazářil ve Slavii, kde kopal od roku 2005 a získal tři tituly. Byl jednou z hlavních postav klubu, který ho v roce 2009 prodal do mocného Red Bull Salzburg za dva miliony eur.

Lákadlo pro fanoušky

Také na západě Rakouska se brzy zabydlel a i tady získal tři tituly mistra, než v roce 2014 změnil adresu a naskočil do německého velkoklubu 1.FC Köln. Pak se ještě jednou vrátil do Slavie, když překonala svoje finanční problémy, ale brzdilo ho zranění.

To už bylo po jeho největším reprezentačním úspěchu. V roce 2015 slavil se Slováky jejich historicky první samostatný postup na Euro 2016 do Francie, kde v konkurenci Walesu, Ruska a Anglie postoupili do osmifinále. Tam nestačili na Němce.

Zdroj: Youtube

Dušanu Šventovi je sedmatřicet let a ve formě se udržoval i v posledních letech, hlavně jako trenér jedné z nejlepších mládežnických akademií na světě v Red Bull Salzburg.

Fotbalisté Vilémova B vyhráli okresní přebor a odmítli postup do I.B třídy. Nakonec se tým odhlásil z přeboru a ukončil svou činnost.
Dva roky válcovali soupeře, teď nečekaně v okrese končí. Kdo na tom vydělal?

Divizní soutěž v Česku by mu ale neměla dělat potíže a spolu s dalšími exligisty Jakubem Podaným, Janem Prosekem či Tomášem Jablonským bude lákadlem pro fanoušky nejen ve Hřebči, ale také na stadionech soupeřů.

A Hřebečáci budou mít v týmu další "italskou hvězdu", protože zatímco Jablonskému nikdo neřekne jinak než Baggio, Švento zase dlouhodobě obdivuje Franceska Tottiho.