Šlo o pohodový zápas okresního přeboru na Karlovarsku. Derby mezi Útvinou a Bochovem (za stavu 1:2) dostalo nečekanou a nepříjemnou zápletku.

„V 55. minutě hráč domácích č. 18 Řezáč Josef po odpískaném nedovoleném zákroku na něj, hlasitě na mě, hlavního rozhodčího, zakřičel: „jemu kartu nedáš? To si děláš p*del ne? Já ti jednu natáhnu,“ popisoval Hrubý v zápise, co napadení předcházelo. „V momentě, kdy jsem vytahoval ČK, ke mně přiskočil a vší silou do mě oběma rukama strčil do prsou s následkem mého nekontrolovatelného pádu na hrací plochu,“ stálo dál ve vyjádření sudího.

Fotbalisté TJ Sušice B (na archivním snímku hráči v bílých dresech) sice prohráli v Malém Boru 2:6, ale svou férovostí si získali srdce všech.
Nevídané gesto v přeboru: Hráč chtěl odvolat penaltu, sudí řekl ne

Celý případ má přesah: Vít Hrubý totiž stojí v čele komise rozhodčích v OFS Karlovy Vary již několik let, proto patří k respektovaným mužům v černém. „Mám odpískáno přes dva tisíce zápasů, ale tohle jsem vůbec nečekal, nikdy se mi nic podobného nestalo,“ kroutil nechápavě hlavou napadený sudí. 

Po napadení mu nebylo dvakrát do řeči, když se udeřil při nekontrolovaném pádu do hlavy. „Chtěl bych poděkovat hráčům obou týmů, kteří mi pomohli s ošetřením,“ děkoval za následnou pomoc.

Po utkání přišla s radikálním řešením také Útvina, na kterou incident vrhl černý stín. „Pro to, co zmíněný hráč předvedl, neexistuje rozumné odůvodnění ani omluva. Nejen že ohrozil zdraví hlavního rozhodčího, předčasně ukončil atraktivní zápas, na který dorazilo na 130 diváků, ale rovněž poškodil dobré jméno našeho klubu,“ stojí v prohlášení útvinského klubu. 

Nastoupil i za reprezentaci neslyšících

„Jsme toho názoru, že Útvina opravdu není místem, kam by se báli jezdit soupeři nebo rozhodčí, protože nic takového jako v sobotu tady nepamatujeme. Tím spíš nás mrzí, že to, co se stalo, provedl hráč, který měl na sobě dres s naším logem,“ stálo dál v prohlášení.

Ještě předtím, než zasedne disciplinární komise, která se bude incidentem zabývat, vyloučila Útvina hráče ze svých řad. „Z naší strany můžeme říct, že s ním už v týmu do budoucna nepočítáme, protože i když je to skvělý fotbalista a lidsky s ním v týmu nikdy nebyl žádný problém, nemůžeme riskovat, že by se něco takového mohlo někdy stát znovu,“ přiblížil své rozhodnutí útvinský klub.

Rozhodčí Adam Furiš (vpravo) čelil po turnajovém utkání v Chebu napadení.
Skandál v Chebu. Šéf fotbalového mužstva udeřil rozhodčího do hlavy

Pro Řezáče je to nejspíše ukončení fotbalové kariéry, během které hájil barvy Toužimi, Bezvěrova, Teplé a naposledy Útviny. Navíc také nastoupil do několika zápasů v dresu České republiky, za reprezentaci neslyšících.

„Trest ze strany Sokola přijímám, na to není žádná omluva. Ještě jednou se omlouvám, co jsem způsobil děkuji za vše a držím palce, ať se vám daří. Chtěl bych se omluvit i panu rozhodčímu,“ sypal si popel na hlavu 55letý Řezáč, který si určitě nepřál udělat takovouto tečku za svou kariérou.


Načítám tabulku ...