Žádost o ruku neproběhla v hospodě, ale v přírodních kulisách Adršpašských skal. Možná to viděl i bažant…

Potom už se začala řešit svatba. S nápadem obřadu na fotbalovém hřišti nepřišel fotbalista. Ani žádný z jeho kamarádů. „Covid nám plány pořád měnil, až snoubenka přišla a řekla, že když hraju tolik let fotbal a v týmu jsme taková super parta, chce se vzít přímo na trávníku,“ přiblížil Svoboda.

Přípravy na životní okamžik rázem nabraly na obrátkách. „Byl jsem úplně nadšený a najednou se o svatbu zajímal. Už jsem to pak měl víceméně ve své režii,“ smál se osmadvacetiletý hráč.

Autogramy při exhibicích. Rozdával je i Luděk Sobota
Slávista a kliďas. Sobota prozradil: Jsem nesmělý i v normálním životě

Jako rozený středopolař ukázal na místo činu ve středovém kruhu, autem by dojel až na trávník a k oltáři ho navedl špalír spoluhráčů v týmových dresech. A poprvé by se novomanželé políbili nikoli pod slavobránou, ale před fotbalovou kasou. „Kopl bych na nevěstu samozřejmě i penaltu, kterou bych jistě proměnil,“ vysnil si kapitán mužstva Svoboda, jenž dres Litohoře obléká už víc než sedm let.

Svatební taktiku jak z Okresního přeboru ovšem v akci nakonec nevyužil. Proti nebyl soupeř ani rozhodčí, nýbrž vyloženě nesportovní podmínky.

„Na fotbaláku jsme měli všechno nachystané, ale přes noc stany odnesl vítr, všude bylo mokro, a proto jsme se nakonec vzali na radnici,“ pravil Svoboda a s vděčností dodal: „Všechno ale dobře dopadlo, kluci pak na hřišti dali věci dokupy a škody vzali na sebe.“

/// Jak vypadají fotbalové sňatky? Příhody i fotky najdete v části věnované epizodě Svatba, která vyjde 7. března v Deníku ///

Pro unikátní články o Okresním přeboru klikněte v obrázku na kolečko epizody: