Fotbalová obec na Trutnovsku má zaděláno na to, že se stane známou po celém světě. V podkrkonošském Mostku, vesničce na Královédvorsku, se v sobotu 2. dubna hrál zápas, na který tu asi dlouho nezapomenou.

Jeho devadesát minut vlastně z normálu ničím nevybočilo. Duel okresního přeboru mužů proti Libči skončil nerozhodně 1:1, když domácí poslal v prvním poločase do vedení Martin Borůvka, za hosty po pauze z pokutového kopu vyrovnával Jakub Mahrla. Jelikož na Trutnovsku po remízových výsledcích následují penaltové rozstřely, duel pokračoval sérií tří pokutových kopů na každé straně. Ani zde se nerozhodlo, tudíž to bylo kdo s koho.

Volanovský gólman Tomáš Trailin za sebou má zajímavý zážitek. V jednom utkání čelil během minuty dvěma pokutovým kopům, ani jednou při nich neinkasoval.
Kuriozita v Krkonoších. Dvě penalty v jedné minutě, míč hledali s čelovkou

Na rozdíl od úvodní série tří penalt, ty další už mohl na každé straně zahrávat jeden hráč. Domácí vložili naděje do záložníka Marka Čajky, za hosty vzal vše na sebe Jakub Mahrla. Jenže v tom nastal problém. Oba borci byli z velké části úspěšní, a když Čajka čtyřikrát neproměnil, napodobil jej pokaždé při pomyslném mečbolu i jeho konkurent.

Jedna z penalt Marka ČajkyJedna z penalt Marka ČajkyZdroj: Tomáš PlecháčZa Mostek chytal Jakub Hlušička, na straně druhé Petr Výrostko. Tedy než jej v brance vystřídal univerzál a dříve gólman Trutnova Mahrla, jehož někde po dvanácté sérii přestalo bavit vracet se po kopnuté penaltě na polovinu hřiště, tak se i postavil do branky.

Když běžela 31. (!) série penalt, Marek Čajka si pro svůj kop tentokrát vybral střed branky. Mahrla zůstal stát, a když pak sám penaltu proměnil, mohl slavit zisk bonusového druhého bodu pro své mužstvo.

Slavil však sám. Všichni ostatní hráči totiž byli dávno po sprše a nutno dodat, že ani diváků na fotbalovém hřišti v Mostku již příliš nezůstalo.

Penaltový rozstřel tak skončil nebývalým výsledkem 26:27, dohromady se v utkání kopalo 63 pokutových kopů, z toho 62 ve zmiňovaném rozstřelu. Martin Čajka jich proměnil 24, jeho protivník s tím zápasovým dokonce 26.

Ne náhodou tak krátce po utkání leckoho napadla otázka, k jakým číslům vlastně směřuje český potažmo světový rekord. Odpověď aktéry sobotního duelu jistě potěší.

V České republice byl totiž dosud na pokutové kopy nejbohatší duel hraný v Otrokovicích-Baťově dne 3. června 2016. Místní SK Baťov tu v krajském přeboru remizoval s FC Fryšťák 3:3 a rozstřel skončil výsledkem 22:21 pro domácí.

Rekordu si všimla Česká databanka rekordů Agentury Dobrý den, již spravuje Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov. Podle všech dostupných materiálů šlo navíc také o světový rekord.

Dominik Valenta zahrává pokutový kop v duelu s Lovosicemi (2014)
Neuvěřitelné! V Anglii překonali „penaltoví specialisté" Krupku o osm penalt

Ten byl však nedávno překonán za kanálem La Manche. Na začátku března se v Sunderlandu uskutečnilo utkání 1. kola anglického Ernest Armstrong Memorial Cupu mezi Washingtonem a Bedlingtonem. Po remíze 3:3 skončil penaltový rozstřel výhrou Washingtonu 25:24.

Kdo ví, třeba už se tamní fotbalisté dozvěděli o tom, že jim rekord dlouho nevydržel a stěhuje se z Anglie zpátky do České republiky, přesněji do obce Mostek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...