Vaclík už byl v Hostouni minulý týden, kdy se zapojil do mládežnického kempu a zatrénoval si s mladými kluky, pro něž to byl skvělý zážitek.

Dušan Švento (vpravo) a jeho kamarád Jozef Janík - oba se dohodli, že ex-slávista bude hrát za Hřebeč
Bývalá hvězda Slavie Švento se vrací. Divizní Hřebeč získala slovenského Tottiho

A protože v Hostouni pomáhá s trénováním gólmanů Bogdanu Petrovičovi i někdejší Vaclíkův brankářský kolega ze Sparty David Bičík, došlo k dohodě o další přípravě. Vaclík tak doplnil stávající gólmanskou trojici, kterou tvoří Viktor Pančev, Martin Saladiak, Tomáš Kolodziej.

Čtyřiatřicetiletý Tomáš Vaclík je odchovancem Vítkovic. Přes Viktorii Žižkov, jíž pomohl do nejvyšší soutěže, se dostal k lukrativním angažmá v pražské Spartě, švýcarské Basileji a poté i španělské Seville. V posledních letech byl na angažmá v Olympiakosu Pireus a Huddersfieldu. V české reprezentaci debutoval před třinácti roky a zatím odchytal 54 zápasů včetně EURA 2021, kde s týmem došel až do čtvrtfinále. 

Z přípravného fotbalového utkání Bohemia Poděbrady - Olešník (7:5), kde nastoupili za domácí Bořek Dočkal a za hosty David Lafata
Chci žít jinak, řekl Dočkal. Lafata vymetl šibenici, v Poděbradech byla sláva

V pátečním úvodním duelu nového ročníku ČFL A mezi Hostouní a Českými Budějovicemi B by měl ale do domácí svatyně nastoupit Viktor Pančev, to je aktuálně jednička zelenobílých pro sezonu v ČFL.