Vše se přihodilo před necelými dvěma týdny v duelu IV. třídy, kde se Bašta rozhodl pomstít podle něj málo potrestaný zákrok na svého spoluhráče a úderem hlavou srazil rozhodčího na zem. Ten skončil v nemocnici se zlomeninou nosu. Případ řeší i Policie ČR.

Disciplinární komise podle slov svého předsedy Marka Maříka přihlédla k tomu, že jde o mimořádně závažný případ, na druhou stranu ocenila, že hráč na jednání přišel a nevytáčel se. „Dlouho jsem nezažil, aby se viník nejen osobně omluvil, ale také nijak nekličkoval, přiznal se a řekl vše, jak to opravdu bylo. Stejně vstřícně se chovali ostatní členové kačické výpravy a to vše jsme zohlednili,“ říká Marek Mařík.

Ilustrační foto
Inzultace na fotbale. Mstitel přerazil rozhodčímu nos, sanitka musela jinam

Na druhou stranu musel padnout trest, který jasně ukazuje, že fyzické řešení nesouhlasu s vedením zápasu rozhodčími není možné za žádných okolností tolerovat.

A tak i Kamil Bašta, který má pověst bezproblémového chlapíka, musel dostat dlouhý zákaz činnosti. Komisi přesto slíbil, že v Tuchlovicích, kde hraje jeho syn, bude pomáhat s přípravkami a klidně jako laik jejich utkání bude i řídit, aby viděl fotbal z druhé strany a pohledu arbitra.

Smutnou událostí kola v nejnižší okresní soutěži byla inzultace rozhodčího Petra Kindla hráčem Kačice Kamilem Baštou
Inzultace rozhodčího v duelu na Kladensku. Incident navíc řeší také policie

„Také tohle schvalujeme a jsme rádi, že to hráč slíbil. Kačice je malý klub ze čtvrté třídy a nebylo naším cílem je zlikvidovat nějakou hodně vysokou pokutou, která byla pochopitelně ve hře. A protože jim je incidentu líto, nasadili jsme takovou částku, aby bylo jasné, že jde o důrazný trest, ale ne o trest likvidační,“ dodal Marek Mařík.