Vedení fotbalového oddílu TJ Přeštice odeslalo FK Robstav oznámení o ukončení spolupráce. „Ve výpovědi byly shrnuty důvody a klub byl vyzván k okamžitému ukončení užívání fotbalového stadionu v Přešticích,“ potvrdil Deníku předseda fotbalového oddílu TJ Přeštice Martin Kadaník.

Kromě vypuštění jména města Přeštice a přesunu sídla FK Robstav do Mariánských Lázní, které znamenalo ztrátu práva na I. B třídu (místo FK Robstav Přeštice B tam je Stod – pozn. aut.), se v jeho vyjádření píše mimo jiné, že FK Robstav nerespektuje klubové barvy TJ Přeštice (bílá a černá) a že Robstav, jakožto generální partner nepodporoval v sezoně 2022/2023 mládežnická družstva TJ Přeštice a ani na příští ročník nedal žádný finanční příslib, přestože uzavřel smlouvu na podporu mládeže v Mariánských Lázních.

V Přešticích to vře, Robstav dostal výpověď.V Přešticích to vře, Robstav dostal výpověď.Zdroj: Jindřich Schovanec

Šéf FK Robstav Radek Kozák potvrdil, že výpověď dostali, ale s tvrzeními protistrany nesouhlasí. „Budeme se bránit soudní cestou,“ reagoval Radek Kozák na dotaz Deníku. „Situace v Přešticích je i pro mě hodně nepřehledná. Zdá se mi, že pánové Kadaník a Knopf tak činí účelově a dělají ze mě postrach Přeštic,“ napsal v prohlášení s tím, že třeba na mládež dával v roce 2022 peníze, přestože ve smlouvě o spolupráci nic takového nebylo.

„Mám však pocit, že s penězi na mládež není nakládáno hospodárně a jsou využívány i na jiné účely. Na to jsem v listopadu upozornil i vedení města,“ vysvětloval Radek Kozák, proč už přeštickou mládež nepodporuje.

Předseda fotbalistů Dolního Němčí Ludvík Zimčík společně s manželkou, Davidem Juráskem (vpravo) a Lukášem Ambrosem (vlevo)
Doma je poprask. Dolní Němčí hltá přestup Juráska do Benfiky, dočká se milionů

„Pravidla pro povinnost podporovat mládežnické týmy ze strany klubů, které hrají vyšší soutěže a vlastní mládež nemají, jsou zakotvena v soutěžním řádu. Stejně tak podmínky pro možnost vytvářet přidružené kluby s možností vzájemného uvolňování hráčů k zápasům obou klubů,“ uvedl Martin Kadaník s odkazem na příslušný paragraf. „FK Robstav mládež v Přešticích od minulé sezony nepodporuje a přesunem sídla znemožnil další fungování našich klubů jako přidružených,“ doplnil předseda fotbalového oddílu TJ Přeštice.

V Přešticích to vře, Robstav dostal výpověď.V Přešticích to vře, Robstav dostal výpověď.Zdroj: Jindřich Schovanec

Ale to podle vyjádření FK Robstav není úplně pravda. „Sídlo jsem přesunul až potom, co Přeštice poslaly na FAČR jednostrannou výpověď spolupráce jejich mládeže s FK Robstav,“ reagoval Radek Kozák s tím, že tohle vše lze dohledat. „Už loni před losovacím aktivem pánové Kadaník a Knopf vyhrožovali, že tuto spolupráci vyhoví, nakonec se to stalo až letos,“ dodal šéf FK Robstav.

Výhrady má i k dalším bodům výpovědi. Ale Přeštičtí si stojí za svým. „Posledními kroky (změna sídla a názvu FK Robstav), které byly potvrzeny VV FAČR v červnu, došlo ze strany FK Robstav také k definitivnímu znehodnocení druhé licence na I. B třídu a nadějní hráči TJ Přeštice budou v nadcházející sezoně nastupovat pouze v okresním přeboru,“ doplnil ještě Martin Kadaník.

Karlovarský výběr – Real Top Praha 6:6 (4:3) – PK 4:3.
VIDEO: Lavi přišel ve Varech o kopačku, Koloušek se urval ze řetězu

Třetiligový tým FK Robstav však mohutně posiluje před druhým rokem v ČFL. Otázkou však je, kde bude klub hrát svoje zápasy, když v Přešticích dostal výpověď? „Ale smlouvu mám až do roku 2024. Budu si stát za svým,“ reagoval Kozák. Deník, který nestojí ani na jedné straně, má k dispozici obsáhlejší vyjádření obou stran, ale to by vydalo na přílohu, proto jsme se snažili vybrat nejdůležitější body.