„Bohužel, kariéra se uchýlila ke konci, zdravotní komplikace jsou veliké, neumožňovaly mi být v každodenním fotbalovém procesu na sto procent tak, jak bych chtěl. Zdraví mě zastavilo a v tento moment s profesionální kariérou končím. Jestli to je definitivní, netuším, ale v tento moment končím,“ vzkázal Dominik Mašek fanouškům při videorozhovoru na klubovém webu.

Přesně v den jeho 28. narozenin jedna životní etapa skončila, ale druhá hned začíná. Mašek bude trenérem příbramského B týmu. „Ano, přesouvám se do nové role. S Tomášem Wágnerem a Karlem Krejčím mladším jsme přebrali B tým,“ pokračuje Mašek. Spolu s touto trojicí se bude i nadále zapojovat Luboš Pružina, trenér rezervy Příbrami v minulé sezoně. 

Červená karta v ruce sudího. Ilustrační snímek
„Nazval mě hloupým rozhodčím.“ Disciplinárka na Teplicku měla na podzim žně

Pro Dominika Maška půjde o novou výzvu, na kterou se těší. „Některé kluky dobře znám a věřím, že si poradím. Kádr doplníme o kluky z áčka, budeme vytahovat z mládežnických týmů. Věřím, že ve spolupráci s Tomášem i Karlem bude spolupráce fungovat a bude pro kluky i pro trenéry prospěšná. Chceme všichni dobře pracovat,“ hlásí Mašek.

Zdroj: Youtube

Ze dne na den se tak z hráče stal trenérem. „Skočil jsem do toho po hlavě,“ usmívá se. „Kádr ještě není úplný, budeme ho postupně formovat. Chceme vytvořit kádr, který bude stálý a mezi kluky a námi vytvořit pohodu. Zajistíme organizační věci a pak už se budeme moct soustředit jen na fotbal. Chtěli bychom se prezentovat nějakým stylem, který bude napojený na A tým, to je gró naší práce, posunout kluky z mládeže nahoru a naopak někomu zezhora pomoct rozehrát se. Přesně tak, jaká má funkce béčka být,“ říká.

David Jurásek
Prostějov si mne ruce. Z pohádkového přestupu Juráska bude profitovat i on

Karel Krejčí starší byl ještě před pár dny jeho šéf v kabině áčka, rázem se z nich stali kolegové. „Doteď jsem v áčku byl, tak vím, jakým stylem se ubírá. Budeme chtít hrát podobně a všem pomoct,“ dodává Dominik Mašek, příbramský odchovanec a někdejší hráč německého Hamburku, nizozemského Cambuuru, Bohemians, Mladé Boleslavi, Zlína nebo Jablonce. A dodnes stále rekordman, jako nejmladší hráč, co kdy naskočil do ligy. Teď bude podobné mladíky vést z pozice trenéra.