Ten věří, že angažování trenéra Briana Priskeho na lavičku Sparty byl správný krok. „Překvapilo mě, jak se s mladým kádrem v podzimní části prezentovala dobrým fotbalem. V zimě sice přivedla nějaké cizince, ale myslím, že jde správným směrem,“ ocenil zkušený bek progres legendárního klubu.

Sukup naskočil do posledního zápasu v nejvyšší soutěži v sezoně 2017/2018, od té doby se soutěž podle něj výrazně zlepšila. „Liga je každý rok kvalitnější. Podívejte se, jak zkušený kádr má Zlín a přesto hraje o záchranu. V konfrontaci s Evropu mě příjemně překvapilo Slovácko, které bylo konkurence schopné papírově silnějším soupeřům. Myslím, že to je dobrá prověrka pro český fotbal,“ vyzdvihl sympatické výkony celku z Uherského Hradiště v Evropské konferenční lize.

Podle bývalého ligového obránce je zajímavost, že české kluby nestaví na jednotlivcích. „Konkrétní osobnost v lize nevidím. Nikdy jsem nešel na stadion kvůli jednomu hráči, vždycky mě zajímá celek. Třeba Nicolae Stanciu byl individualita, ale přesto hrála Slavia týmově, nikdy nestavěla na jedincích. Třeba ještě někdo přijde, ale zatím mezi hráči, kteří v zimě přišli, nevidím někoho, kdo by vyčníval,“ tvrdil Sukup.

Bývalému brněnskému obránci dělá v nováčkovské sezoně Zbrojovka radost, naopak Zlín je podle jeho slov na sestupových pozicích zaslouženě. „Viděl jsem nějaké zápasy Zlína v přípravě a moc se mi nelíbily. Zlín a Pardubice jsou na chvostu po právu. Hrál jsem v Brně, takže věřím Zbrojovce, která vstoupila do soutěže jako nováček velmi dobře. Ke konci už trochu ztráceli, ale určitě se zachrání,“ dodal.