Fotbalisté Pardubic urvali teprve třetí výhru v sezoně, která ovšem chutná sladce. Poslední celek prvoligové tabulky dokázal po osmnácti letech ovládnout východočeské derby. Pardubice porazily Hradec Králové 3:1, hrdinou utkání byl dvougólový Dominik Janošek.

O víkendu se hrálo netradičně odehraje jen sedm zápasů. Původně nedělní utkání mezi Spartou a Slováckem bylo odloženo, protože mužstvo z Uherského Hradiště v pátek dohrávalo duel Evropské konferenční ligy proti Kolínu nad Rýnem.

Bohemians - Slavia 1:4

"Klokany" ve šlágru 14. kola první ligy poslal na začátku druhé minuty do vedení Roman Květ, ale vzápětí srovnal Peter Olayinka a ještě do pauzy otočil stav z penalty Václav Jurečka. V 76. minutě zvýšil střídající Ondřej Lingr a poté se podruhé prosadil Olayinka. Slavia v nejvyšší soutěži porazila Bohemians počtvrté z posledních pěti zápasů. "Červenobílí" v lize vyhráli potřetí za sebou a z druhého místa tabulky nadále ztrácejí čtyři body na obhájce titulu z Plzně, který má utkání k dobru. Bohemians v posledních třech kolech nezvítězili, dvakrát za sebou nebodovali.

Z vršovického derby Bohemians - Slavia 1:4.
Obrazem: Vršovické derby plné emocí. Výhru Slavie dirigoval Olayinka

Branky: 2. Květ - 3. a 79. Olayinka, 30. Jurečka z pen., 76. Lingr. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Kříž - Berka (video). ŽK: Veselý (trenér, Bohemians). Diváci: 6088.
Bohemians: Bačkovský - Köstl, Křapka, Krch - Dostál (72. Hála), Jindřišek, Petrák (46. Kovařík), Prekop - Květ (85. Hůlka), Hronek (85. Novák) - Drchal (72. Mužík). Trenér: Veselý.
Slavia: Kolář - Masopust, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek - Douděra (71. Sor), Hromada (85. Kričfaluši), Oscar (85. Tiéhi), Olayinka - Tecl (61. Lingr) - Jurečka (61. Usor). Trenér: Trpišovský.

Brno - Liberec 3:0

Brno doma vyhrálo po čtyřech zápasech. Branky padly až ve druhém poločase, kdy za nováčka skórovali Jakub Šural, Michal Ševčík a Jakub Řezníček, který se desátou brankou v sezoně osamostatnil v čele tabulky střelců nejvyšší soutěže. Zbrojovka v lize porazila Slovan po čtyřech utkáních. Liberec venku nebodoval potřetí za sebou.

Branky: 51. Šural, 59. Ševčík, 72. Řezníček. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Souček, Ševčík - Kozák. Diváci: 4511.
Brno: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Šural, Granečný - Texl (78. Pachlopník), Souček - Hladík (90. Matejov), Ševčík (85. Rogožan), Alli (85. Blecha) - Řezníček (90. Divíšek). Trenér: Dostálek.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý - Mikula (76. Mészáros), Valenta (58. Frýdek), Červ, Višinský (67. Kozák), Preisler - Van Buren (76. Purzitidis), Rabušic (58. Rondič). Trenér: Kozel.

Teplice - Olomouc 2:1

Teplice doma porazily Olomouc po obratu 2:1 a v nejvyšší soutěži přerušily sérii tří porážek. Ve 14. minutě zařídil hostům vedení Antonín Růsek, o osm minut později srovnal Filip Žák a po změně stran vstřelil vítězný gól Senegalec Abdallah Gning. Sigma nebodovala po pěti kolech a klesla na sedmé místo. Tepličtí porazili Hanáky poprvé od roku 2014 a po 13 zápasech, v tabulce jsou třináctí.

Abdallah Gnign

Branky: 22. Žák, 61. Gning - 14. Růsek. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Šimáček - Hocek (video). ŽK: Knapík - Chvátal, Vodháněl. Diváci: 2316.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Kučera, Jukl, Kodad - Trubač (90.+1 Urbanec) - Žák (73. Mareček), Gning (90.+6 Fila). Trenér: Jarošík.
Olomouc: Trefil - Pokorný (46. Zifčák), Beneš, Vraštil - Chvátal, Breite (78. Košťál), Navrátil (65. Vodháněl), Zorvan (65. Spáčil), Zmrzlý - Chytil, Růsek. Trenér: Jílek.

Zlín - Plzeň 0:3

První dvě branky v české lize vsítil Erik Jirka, který se prosadil ve 20. a 68. minutě, mezi ně vměstnal svůj gól Tomáš Chorý. Plzeň tak drží v lize od loňského října neporazitelnost už 35 zápasů, což je klubový rekord. Na Slavii má v neúplné tabulce náskok sedmi bodů. "Ševci" zvítězili v jediném z posledních osmi kol, ale poslední Pardubice už ztrácejí jen tři body.

Fotbalisté Zlína nastoupili v sobotním zápase 13. kola FORTUNA:LIGY proti mistrovské Plzni ve speciálních černo-růžových dresech.
Speciální dresy body nepřinesly. Ševci podlehli mistrovské Plzni 0:3

Branky: 20. a 68. Jirka, 51. Chorý. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Podaný - Franěk (video). Bez karet. Diváci: 3965.
Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Reiter (60. Bartošák), Hlinka (85. Didiba), Janetzký, Hrubý (38. Silný), Čanturišvili - Jawo (85. Fantiš), Dramé (60. Vukadinovič). Trenér: Jelínek.
PLzeň: Staněk - Havel, Hejda, Pernica, Jemelka - Kalvach (78. Čermák), Bucha - Jirka (86. Kronus), Vlkanova (78. Ndiaye), Pilař (69. Holík) - Chorý (86. Bassey). Trenér: Bílek.

Hradec Králové - Pardubice 1:3

Pardubice si připsaly venku premiérové body v sezoně po předchozích šesti porážkách. V mladoboleslavské Lokotrans Areně, kde hrají "Votroci" domácí zápasy, se blýskl dvěma góly v 50. a 76. minutě Dominik Janošek. Vítěznou trefu dal v 71. minutě královéhradecký odchovanec Pavel Černý, za domácí skóroval pouze v 58. minutě Filip Kubala.

Fotbalové derby
Parádní atmosféra, krásné góly! Pardubice překvapivě ovládly i fotbalové derby

Branky: 58. Kubala - 50. a 76. Janošek, 71. Černý. Rozhodčí: Berka - Váňa, Machač - Szikszay (video). ŽK: Kodeš, Gabriel - Chlumecký, Vacek, Hlavatý. Diváci: 2019.
Hradec: Reichl - Klíma, Čihák, Smrž - Gabriel, Rada (63. Ševčík), Kodeš (72. Rybička), Kučera, Ryneš - Kubala, Vašulín (63. Matěj Koubek). Trenér: Miroslav Koubek.
Pardubice: Markovič - Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek - Kostka, Janošek (89. Koukola), Hlavatý (83. Mareš), Helešic (77. Sychra) - Černý (83. Tischler). Trenér: Kováč

Ostrava - Mladá Boleslav 3:1

O góly Baníku se postarali Michal Frydrych, Jiří Fleišmana a Ladislav Almási, hosté až v závěru snížili zásluhou střídajícího Lukáše Maška. Baník vyhrál pod Pavlem Hapalem druhé z posledních tří kol, Středočechy zdolal v nejvyšší soutěži popáté za sebou. Boleslav nevyhrála čtvrté z posledních pěti kol.

Utkání 14. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav, 29. října 2022, Ostrava. Michal Frydrych z Ostravy slaví. První gól dal a na druhý nahrál.
OBRAZEM: Baník naděloval, odnesla to Boleslav. Pomohly povedené hlavičky

Branky: 22. Frydrych, 52. Fleišman, 59. Almási - 90. Mašek. Rozhodčí: Černý - Pečenka, Líkař - Kocourek (video). ŽK: Kaloč, Almási - Dancák. Diváci: 6232.
Ostrava: Laštůvka - J. Juroška (87. Sanneh), Frydrych, Pojezný, Fleišman - Cadu (71. P. Jaroň), Kaloč, Kuzmanovič (71. Boula), Tetour (80. Miškovič), Plavšič - Almási (80. Klíma). Trenér: Hapal.
M. Boleslav: Šeda - Šimek, Suchý, Karafiát - Látal (58. Darmovzal), Mareček (84. Stránský), Kubista (67. Dancák), Pech, Fulnek - Ladra (84. Donát), Skalák (67. Mašek). Trenér: Hoftych.

Jablonec - České Budějovice 3:0

Domácímu kouči Davidu Horejšovi vyšel první zápas proti Dynamu, odkud v létě na sever Čech přišel a kde vedle trenéra působil i jako hráč. Severočechy poslal ve 29. minutě do vedení bývalý hráč Dynama Pavel Šulc, čtvrt hodiny před koncem se prosadil z penalty Jan Chramosta a ve čtvrté minutě nastavení uzavřel skóre střídající Michal Černák. Jablonečtí v lize zvítězili po třech porážkách. Jihočeši podruhé za sebou prohráli.

Jablonec - Č. Budějovice
Konečně výhra. Jablonec doma porazil Budějovice. A trenér Horejš si oddychl

Branky: 29. Šulc, 76. Chramosta z pen., 90.+4 Černák. Rozhodčí: Batík - Nádvorník, Paták - Klíma (video). ŽK: Houska, Kratochvíl - Sladký, Potočný, Čoudek. Diváci: 1811.
Jablonec: Hanuš - Cools, Heidenreich, Akpudje - Šulc (86. Surzyn), Kratochvíl, Houska (90. Souček), Polidar - Jovovič (80. Černák) - Chramosta, Sejk (86. Patrák). Trenér: Horejš.
Č. Budějovice: Janáček - Čolič (69. Matoušek), Čoudek, Králik, Skovajsa (46. Zajíc) - Sladký - Čmelík (80. Švec), Čavoš, Hellebrand, Sluka (46. Hora) - Potočný (58. Mršič). Trenér: Weber.