Olomouc porazila České Budějovice 3:0 a slaví první jarní vítězství, Dynamo hrálo od 54. minuty bez vyloučeného Lukáše Čmelíka. Zlín remizoval s Hradcem Králové 2:2 a čeká už čtyři kola na výhru. Teplice nevyhrály ani v sedmém jarním kole, při premiéře pod trenérem Zdenko Frťalou remizovaly s Brnem 1:1. Soupeř vyrovnal gólem z penalty v 96. minutě.

Zdroj: Deník/Filip Ardon

Slavia - Plzeň 2:1

Slavia v přímém souboji o první místo porazila doma po obratu Plzeň 2:1. Západočeský obhájce titulu vedl v Edenu od 16. minuty po brance Tomáše Chorého, ale Pražané po změně stran z velké převahy otočili stav. V 50. minutě srovnal Peter Olayinka a v 76. minutě rozhodl střídající Ondřej Lingr při svém 150. startu v nejvyšší soutěži. Slavia oplatila Plzni podzimní porážku 0:3.

Třiadvacáté kolo nejvyšší fotbalové soutěže zpestřil zápas Slavia - Plzeň.
Velký obrat. Slavia doma v Edenu udolala Plzeň a vede před Spartou o dva body

Branky: 50. Olayinka, 76. Lingr - 16. Chorý. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Machálek (video). ŽK: Schranz, M. Jurásek, Holeš - Kalvach, Mosquera. Diváci: 18.678.
Slavia: Kolář - Douděra (62. M. Jurásek), Ogbu, Holeš, D. Jurásek - Hromada (46. Van Buren) - Schranz (70. Masopust), Ševčík, Oscar (85. Kačaraba), Olayinka - Tecl (46. Lingr). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Jemelka, Havel (85. Sýkora) - Bucha, Kalvach - Kopic (85. Durosinmi), Květ (61. Vydra), Mosquera (83. Jirka) - Chorý (60. Kliment). Trenér: Bílek.

Ostrava - Sparta 0:3

Letenští v nejvyšší soutěži vyhráli pošesté za sebou. Dvě branky ve Vítkovicích vstřelil Tomáš Čvančara, jednou se trefil Jan Kuchta. Trápící se Baník naopak prohrál ve čtvrtém z posledních pěti kol. Ostravští v lize neporazili Spartu potřinácté za sebou.

Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - AC Sparta Praha, 11. března 2023, Ostrava. Eneo Bitri z Ostravy.
Chmurná oslava výročí! Sparta trestala chyby Baníku, rozhodli Kuchta s Čvančarou

Branky: 20. a 51. Čvančara, 17. Kuchta. Rozhodčí: Orel - Paták, Antoníček - Hocek (video). ŽK: Sanneh, Klíma, Bitri, Tijani - Čvančara, Sadílek, Minčev. Diváci: 13.099.
Ostrava: Laštůvka - Sanneh (65. Juroška), Bitri (65. Boula), Pojezný, Fleišman - Cadu, Klíma (83. P. Jaroň), Kaloč, Šín (65. Kuzmanovič), Plavšič - Almási (65. Tijani). Trenér: Hapal.
Sparta: Kovář - Vitík, Ladislav Krejčí II, Sörensen - Mejdr (46. Wiesner), Sadílek (72. Laci), Kairinen, Zelený - Čvančara (63. Minčev), Kuchta (72. Daněk), Haraslín (80. Jankto). Trenér: Priske.

Olomouc - České Budějovice 3:0

Hanáci na jaře po šesti remízách ukončili čekání na vítězství, navíc v nejvyšší soutěži neprohráli podeváté za sebou. Klíčový okamžik duelu přišel v 55. minutě, kdy dostal červenou kartu českobudějovický Lukáš Čmelík. V 59. a 63. minutě se v přesilovce dvakrát trefil Jan Vodháněl a v 69. minutě přidal pojistku Antonín Růsek.

SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České Budějovice

Branky: 59. a 63. Vodháněl, 69. Růsek. Rozhodčí: Radina - Mokrusch, Kotík - Adámková (video). ŽK: Sláma, Ventúra, Israel - Hora. ČK: 55. Čmelík (Č. Budejovice). Diváci: 1620.
Olomouc: Stoppen - Navrátil, Pokorný, Beneš (18. Greššák), Sláma (74. Zmrzlý) - Breite, Ventúra - Vodháněl (74. Přichystal), Pospíšil, Zorvan (46. Zifčák) - Růsek (84. Israel). Trenér: Jílek.
České Budějovice: Šípoš - Sladký, Broukal, Havel, Skovajsa (68. Matoušek) - Čavoš, Čermák (46. Hellebrand) - Adediran (78. Penner), Hora, Potočný (78. Škoda) - Zajíc (46. Čmelík). Trenér: Nikl.

Zlín - Hradec Králové 2:2

"Ševci" počtvrté za sebou nevyhráli, přesto se v neúplné tabulce posunuli na předposlední místo o skóre před Pardubice, které mají zápas k dobru. Zlín poslal do vedení v páté minutě Vachtang Čanturišvili, na jehož gól odpověděl ve 38. minutě Matěj Koubek, ale v nastavení první půle domácím vrátil náskok Libor Kozák. O druhé vyrovnání "Votroků" se postaral v 72. minutě střídající Daniel Vašulín. Domácí v závěru dohrávali bez vyloučeného Jakuba Koláře.

Prvoligoví fotbalisté Trinity Zlín ve 23. kole se nakonec rozešli smírně 2:2 s Hradcem Králové.
Fotbalisté Zlína doma dvakrát vedli, opět ale berou jen bod

Branky: 5. Čanturišvili, 45.+5 Kozák - 38. Matěj Koubek, 72. Vašulín. Rozhodčí: Berka - Kříž, Hádek - Petřík (video). ŽK: Kolář, Rakovan. ČK: 90. Kolář (všichni Zlín). Diváci: 2088.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Hlinka, Procházka - Kolář, Hrubý - Vukadinovič (85. Dramé), Slončík (53. Janetzký), Čanturišvili - Kozák (66. Balaj). Trenér: Vrba.
Hradec: Reichl - Klíma, Kodeš, Čech - Gabriel, Kučera (46. Rada), Smrž, Harazim (60. Vašulín) - Kubala (90.+4 Pudhorocký), Matěj Koubek, Ryneš. Trenér: Miroslav Koubek.

Teplice - Brno 1:1

Fotbalisté Teplic ani v premiéře pod novým koučem Zdenkem Frťalou neukončili čekání na první jarní výhru. Severočechy poslal do vedení v 53. minutě záložník Dominik Pleštil, v šesté minutě nastavení ale srovnal z penalty 16. gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Jakub Řezníček. "Skláři" nevyhráli sedmé kolo po sobě. Zbrojovka bodovala v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou, z toho potřetí v řadě remizovala

Frťalova emotivní premiéra. Teplice o body obrala penalta v nastavení

Branky: 53. Pleštil - 90.+6 Řezníček z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Matoušek - Orel (video). ŽK: Sy, Grigar - Hlavica. Diváci: 2561.
Teplice: Grigar - Urbanec, Chaloupek, Mičevič, Hybš - Jukl, Mareček - Pleštil (75. Sy), Kučera (89. Trubač), Radosta - Vachoušek (90.+3 Žák). Trenér: Frťala.
Brno: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Tijani, Granečný - Texl, Blecha (67. Rogožan) - Falta, Ševčík (67. Pachlopník), Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.

Mladá Boleslav - Liberec 4:0

Boleslavští v souboji sousedů ze středu tabulky rozdrtili Liberec 4:0. Středočeský tým rozhodl už v úvodních 19 minutách, během nichž se dvakrát trefil Lamin Jawo a jednou Tomáš Ladra. Po změně stran se prosadil Jakub Fulnek. Mladoboleslavští vyhráli i druhý vzájemný duel v sezoně nejvyšší soutěže.

Fotbalisté Mladé Boleslavi s přispěním dvou gólu Lamina Jawa smetli Liberec 4:0, doma jej porazili po více než šesti letech.
Panter Jawo řídil vysokou výhru Boleslavi, připravenou měl originální oslavu

Branky: 4. a 19. Jawo, 7. Ladra, 66. Fulnek. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Pečenka - Berka (video). ŽK: Kubista - Ndefe. Diváci: 1291.
M. Boleslav: Šeda - Kubista, Karafiát, Suchý - Ekpai (69. Tomič), Dancák, Matějovský (83. Donát), Fulnek - Kušej (83. Skalák), Ladra - Jawo (74. Škoda). Trenér: Hoftych.
Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl (45. Varfolomejev), Purzitidis - Ndefe, Doumbia (68. Mészáros), Valenta (80. Polyák), Preisler - Ghali (46. Kozák), Tupta - Rondič (46. Olatunji). Trenér: Kopecký.

Bohemians - Pardubice 2:0

Bohemians zvítězili doma nad posledními Pardubicemi 2:0. Ve 37. minutě otevřel skóre Martin Hála, po hodině hry zvýšil Erik Prekop. Pražané na svém stadionu vyhráli potřetí v ligové sezoně a už nejsou nejhorším domácím týmem soutěže. Východočeši nebodovali po čtyřech zápasech a zůstali na 16. místě o skóre za Zlínem.

Martin Hála z Bohemians se raduje z gólu, kterým otevřel skóre utkání s Pardubicemi.
Klokani už jsou v tabulce čtvrtí. V Ďolíčku porazili Pardubice

Branky: 37. Hála, 61. Prekop. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Hurych - Petřík (video). ŽK: Vondra, Prekop, Köstl - Krobot. Diváci: 4579.
Bohemians: Jedlička - Kadlec, Vondra, Hůlka - Köstl, Jindřišek, Beran (90.+2 Novák), Dostál - Prekop (79. Mužík), Hála (83. Nový) - Drchal (83. Necid). Trenér: Veselý.
Pardubice: Nita - Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek (64. Darmovzal) - Kostka (46. Sychra), Janošek, Hlavatý (84. Šimek), Pikul (46. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.