Stačil jeden fax a fotbalový svět je vzhůru nohama. Argentinský útočník požádal vedení Barcelony, aby mohl odejít. Ještě sice není vůbec jisté, zda se tak stane, Messi má v klubu stále platnou smlouvu, ale každopádně rušno díky této situaci je opravdu velké.

Nelibě ji totiž nesou barcelonští fanoušci, kteří ještě během úterního večera protestovali proti vedení katalánského celku. Španělská média dokonce mluví o tom, že se rozpoutala válka. Není dokonce vyloučeno, že dlouholetý vztah mezi klubem a hráčem skončí u soudu.

Favoritem je Manchester City

Kde ale bude Messi pokračovat s fotbalem, není zatím jisté. Jako největší favorit na jeho získání se jeví Manchester City, kde by se třiatřicetiletý hráč znovu sešel s koučem Pepem Guardiolou. Ve frontě na jeho služby ale stojí také milánský Inter, Juventus Turín, Paris St. Germain nebo třeba Manchester United.

V zástupu zájemců o Messiho služby ale jsou i další zajímavá jména. Dovedete si představit argentinského kanonýra v dresu basketbalistů Washingtonu Wizards? Nebo třeba v kombinéze závodního týmu motocyklové MotoGP Honda?

Pokud ne, máte možnost jej v novém outfitu vidět. Minimálně kreativci řady sportovních klubů, ale i fanoušci nelenili a využili současnou mánii kolem Messiho tak trochu i ve svůj prospěch. A kdoví, třeba v některým z těchto týmů nakonec opravdu zakotví.