Do finále Evropské konferenční ligy v Edenu zasáhnou tři čeští fotbalisté. Shodou okolností zde všichni tři hráli domácí zápasy v dresu Slavie. Na straně West Hamu jde o Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem, na straně Fiorentiny o Antonína Baráka.

„Je to asi největší zápas mé kariéry. I když těch velkých zápasů bylo dost, tohle je zaprvé finále a zadruhé doma. To je spojení něčeho, co to všechno překoná o více levelů,“ říká Souček.

Tomáš Souček
Souček láká Angličany do Prahy na guláš. Bramborový salát neshánějte, radí

Kapacita stadionu v Edenu byla snížena na 18 tisíc míst, oba týmy dostaly pro své fanoušky pět tisíc vstupenek, což především u anglických fanoušků vyvolalo značnou nevoli. Podle britských médiích má do Prahy dorazit okolo dvaceti tisíc příznivců Kladivářů. Někteří už od úterního dopoledne obklopují hospody v centru hlavního města. Z jihu Evropy má podle hrubých odhadů dorazit zhruba deset tisíc italských ultras.

Fanzóna a Křetínský v Edenu

Pro nešťastníky, kteří si nekoupí předražené lístky od překupníků, je ale připravený záložní plán. Fandové West Hamu mohou využít fanzóny na Letenské pláni, příznivci Fiorentiny budou mít stejnou možnost o pár stovek metrů dále na holešovickém Výstavišti.

Data před finále West Ham - FiorentinaData před finále West Ham - FiorentinaZdroj: Deník

Generálku na finálovou bitvu zvládla lépe Fiorentina, která porazila Sassuolo na jeho hřišti 3:1. Italský celek se bude opírat především o brazilského útočníka Arthura Cabrala, který v letošním ročníku Konferenční ligy nastřílel sedm gólů.

To West Ham v posledním ligovém duelu padl 1:2 se sestupujícím Leicesterem. Obránci Fiorentiny si budou muset dát největší pozor na forvarda Michaila Antonia, jenž nasázel v letošní sezoně evropských pohárů sedm branek.

Zdroj: Youtube

V hledišti bude finálovému utkání přihlížet i český spoluvlastník West Hamu a majitel pražské Sparty Daniel Křetínský.

Duel v Edenu začíná ve středu od 21 hodin.