Hned pět branek vstřelili aktéři utkání v nařízených penaltách. „Každý se chytal za hlavu, že nic takového ještě neviděl," shrnul atmosféru zápasu křepický záložník Lukáš Mrkvica.

Křepicím vyšel úvod zápasu, když se po dvou trefách ujali ve dvanácté minutě vedení 2:0. O dvě minuty později se však odehrála situace, která zřejmě odstartovala netušený vývoj událostí. Stoper hostujícího celku Tomáš Nádeníček podrazil ve vlastním pokutovém území soupeře a rozhodčí neváhal vytáhnou červenou kartu.

Více než snížení po trefě z penalty poznamenala hostující celek ztráta Nádeníčka. „Tomáš je hlavní oporou obrany, v neděli navíc chyběl i další stabilní stoper, takže jsme museli improvizovat. Vznikl celkem chaos," popsal Mrkvica.

Navzdory oslabení a hře v deseti se hosté nadále dokázali prosazovat a ještě třikrát se ujali vedení. Ve 45. minutě, ale vyrovnal na 5:5 bývalý ligový hráč Maniatis Fotis z penalty, čímž dokončil hattrick. „Věřím, že kdybychom nedostali tento gól, utkání bychom zvládli," poznamenal záložník.

Ve druhém poločase se povedlo Lovčicím otočit vývoj bláznivého zápasu na svou stranu a zvítězit 8:7. Hráči Křepic však zněli i přes prohru optimisticky. „Za bojovnost jsme si bod zasloužili. Každopádně je pro nás úspěch, že jsme se dokázali držet, ačkoliv jsme skoro celý zápas hráli v deseti. Fanoušci, kteří dojeli z Křepic nám po zápase děkovali," uzavřel Mrkvica.

VÁCLAV PETRŮ