První půlhodinku byli ale hráči MSK zakřiknutí, běhali, ale míč na nohou měli jejich výrazně aktivnější soupeři. Výsledkem byla již v desáté minutě vedoucí branka Kunic.

Přesto mohlo být rychle srovnáno. Brankář Kunic po rohovém kopu neudržel míč, ten se dostal k Richardu Dostálovi, jehož střela orazítkovala břevno.

V následujících minutách se vyznamenal brankář MSK Lukáš Prokop, který zneškodnil několik stoprocentních šancí hostí a udržel tak své družstvo v kontaktu.

Přišla ale 30. minuta, Martin Kotol vyvezl po křídle míč k rychlému protiútoku, přihrál pod sebe a kanonýr Radek Sasín prostřelil brankáře Šebka. Od té chvíle se obraz hry změnil. U míče byli častěji hráči MSK a až do poločasu byli lepším týmem.

Obdobně vstoupili do druhého poločasu a přineslo jim to vedoucí branku. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Patriku Levčíkovi, který byl faulovaný v šestnáctce a z nařízené penalty upravil Pavel Simandl na 2:1.

Pak trenér Milan Valachovič provedl několik změn v družstvu a pochvaloval si zejména výkon mladého Brazilce Carvalha. „Byl hodně aktivní, neztrácel míče a dostal se i do gólových šancí," chválil na dálku mladého Brazilce.

Zdálo se, že si tentokrát fotbalisté MSK výhru nenechají ujít. Opakovala se ale sobota, kdy s Líšní ztratili vedení v samotném závěru. „Měli jsme míč na půli soupeře a stačilo ho takticky podržet. My jsme ale zbytečně otevřeli obranu a dovolili Kunicím, aby z nárazové akce vyrovnali na 2:2. Na to si musíme dát pozor, v mistrovských zápasech by se nám to pořádně vymstilo," vyjadřuje nespokojenost s poslední minutou hry Valachovič.

Poslední přípravný zápas MSK se chystá na sobotu 16. března ve 14:00 hodin. Soupeřem bude Hodonín. Jestli se bude hrát na trávě MSK nebo v Sedleci, o tom se operativně rozhodne v týdnu podle aktuálního počasí.

MSK Břeclav – TJ Kunice 2:2 (1:1)

Branky MSK: 30. Sasín a 49. Simandl (pen.)

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Wagner Silva (80. Šenk), Dostálek, Krejčí, Levčík – Bezděk (65. Baruch Lobo), Dobšíček (55. Kleiber), Kotol (55. Carvalho), Simandl, Sasín – Pospiš